| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

.... osobní zkušenosti, ale vím že třeba v Německu se to rozdělení ve většině případů vyloženě doporučuje!

Chodím na německé forum podobné tomuto, mám v Německu příbuzné, mj. učitelku, tak proto to vím. Argumentem je, že to prospívá rozvoji osobnosti každého z dvo´jčat, jinak jsou často brány jako takové "dvojbalení", učitelé i spolužáci mají sklon je házet do jednoho pytle... Tím mohou děti dost trpět, když jsou stále identifikovány a/nebo porovnávány se svým dvojčetem a nikdo je nebere jako dvě individuální osobnosti. Při rozdělení do dvou tříd je větší šance, že každéz dětí s najde své kamarády, své uplatnění, bez ohledu na své dvojče. Cílem je, brát je jako normální sourozence, a ti zpravidla také nebývají v jedné třídě.

Přijde mi to docela logické, ale myslím že v ČR to zatím moc běžné není. Ale určitě záleží na dohodě s rodiči, ale ani těm to podlě mě často nedochází...(?) Koneckonců za nich to nebylo. Já si pamatuji že jsme měli dvojčata ve třídě (jednovaječná) a nikoho tehdy nic takového nenapadlo. A synek prvňák má ve třídě též dvojčata a přijde mi, že v té rodině asi moc velké povědomí o té problematice není, holčičky chodí stejně oblečené atd. (přičemž samozřejmě nevím, jestli to samy chtějí, i když vědí o tom že tak bát nemusí - to nemůžu posoudit).

Asi bych se v takové situaci zeptala také přímo dětí, řekla bych jim výhody a nevýhody, probrali bychom to ze všech stran, poradili se i ve škole, popř. poradně, a pak rozhodli.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.