| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

ááá to jsem já ta osůbka s dvěma diabetickýma klukama :-(....

Všechno je to o tom jací jsou lidé v té dané školce. Lidský faktor je v tomhle bohužel nejdůležitější. Protože kde kdo se té nemoci bojí a při tom o ní ani nic nevědí a nebo míchají tzv. hrušky s jablkama a motají do toho různé předsudky :-(.

My měli kliku na perfektní paní učitelky. Syn tedy navštěvoval školku ještě před onemocněním, ale byly to právě paní učitelky, které mě přesvědčily, aby se do školky po záchytu vrátil dřív než jsem s tím počítala já.
Je to prostě všechno o domluvě. Paní učitelky proškolit, já sepisovala papír se základními informacemi, včetně info pro paní kuchařku.
Naše paní učitelky nosili Honzíkovi na každou vycházku pití a sušenku kdyby mu bylo blbě. První dva roky neměl ve školce glukometr. My jsme nechtěli po paní učitelce aby ho měřila či mu píchala inzulín. 1/ si myslím, že na to ani nemáme právo to po nich chtít a 2/ já byla doma s mimčem, takže jsem do té školky lítala sama a před obědem změřila, píchla inzulín, počkala až se nají a šli jsme domů.
Až ted v předškoláčkách měl Honzík glukometr u sebe když jezdili na plavání, přeci jen je to výrazný pohyb a několikrát se blížil hypu, ale snědl sušenku a byl v pohodě.
A když měli celodenní výlet, tak byly paní učitelky ochotné mu píchnout inzulín, aby mohl jet taky. Pár dni se to pod mím dohledem zkoušeli a zvládly to naprosto skvěle. Důležité je zdůraznit, že když si nebudou jistí tak at prostě zavolají a zeptají se.
Nejsem zastáncem být dítěti tzv. za zadkem, takže prostě učit už prcka samostatnosti. Aby si uvědomoval že mu začíná být špatně, měřit glymču se naučil v pěti letech, inzulín si píchat se učí ted....
Ještě k tomu jídlu. Jak už jsem psala ve článku na který je tu odkaz - kontrolovala jsem jídelníček, ale dostávají tam tak malé porce, že Honza se musel ještě dojíst většinou doma. Kromě toho tam jedl i tzv. sladká jídla jako buchtičky s krémem nebo bavorské vdolečky , a neměl žádné zhoršené výsledky. Naopak byl štastný že může i tzv. zakázané jídlo, protože doma já tohle nevařím. Jen si nosil vlastní pití z domova, připadalo nám to tak jednodušší.

Ovšem mladší syn má nastupovat do školky v září. Dnes jsem mimochodem zjistila, že tu změnili kritérie přijetí. Dříve to bylo podle přihlášky , kdo ji dal dříve měl šanci. Nyní budou jakési zápisy během dvou dnů. Takže uvidím jak to dopadne. Bohužel míjíme i naše skvělé paní učitelky a bude mít jiné, a netuším jak ty se k té nemoci postaví.

A pokud bude pobírat rodičovský příspvěvek do 7 let věku dítěte, tak dle mých informací může být dítě ve školce jen na dopoledne, někde uvádí 6 hodin..... jinak by se prý mělo o příspěvek přijít. Ale doporučuji zeptat se přímo na příslušném úřadě, protože v tomhle je hrozný bordel a každý říká něco jiného.

A rozzhodně doporučuji normální školku. Není důvod aby chodilo do školy pro různě nemocné děti. Tedy já žádný důvod nevidím....

Hodně štěstí při výběru školky, Lucka

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.