| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já se rozhoduju, jak to udělám, mám na přemýšlení ještě půl roku.
Když jsem rodila před sedmi lety v porodnici ve Vysokém Mýtě, bylo to fajn - ale: u porodu bylo kolem mně i s tatínkem dvanáct lidí. Včetně medika na čumendě.
Nechali mě dlouho hekat, přijeli jsme moc brzy. Když už to teda bylo, tak mi dovolili jít do bazénu - tam jsem se ale jakožto vysílená začala topit. Proč jsem tam nemohla být už třeba hodinu a pěkně si dýchat? Šok z té vody a málemutopení kontrakce pozastavil. Nakonec mě vytáhli, položili na stůl, sestra mi narvala loket do břicha a dítě vytlačila. Chcete ho? se zeptali, ale někdo jinej ho mezitím odnesl vykoupat. koukám a najednou mi dr něco píchá - asi oxytocin - a bez toho, aby sděloval : ted Vám píchám tohle.
Dneska vím, že není nutné dítě omejvat. že první patří mně a nazdar. že k žádným zákrokům a odběrům mi nesmí nařídit, že tam maminka nesmí. že na mě na příjmu nesmí být sprostí, že si zrovna nepamatuju jméno gynekoložky. natož datum posledních měsíčků. a jak to zařídit, abych se kvůli tomu nemusela s nikým hádat? a proč mám platit jen za to, že je můj manžel se mnou, když to je normální, aby někdo se mnou byl. jako za pronájem bílýho pláště? a proč není moje přání zákon, když bych přijela se svou PA, aby do mě koukala jenom ona.
V jedné porodnici jsem narazila na zvyk strkat všechny novorozenata na půl hodiny po porodu do inkubátoru, prostě plošně, říkali: Pro jistotu. a sestry buzerovaly maminky, aby nezvedaly vlastní dítě z postýlky.
nebo aby mě buzerovaly při porodu - Ne, s polštářem se vám bude rodit blbě, ne, nekřičte, ne, manžela ještě volat nebudeme, ještě je spousta času, takže tu budete jenom s náma pěkně. nebo Ne, ještě netlačte, doktor ještě nepřišel.
Na domarození mě na druhou stranu trápí, že asistentku si zřejmě nemůžu dovolit (finančně) a že nejsou zrovna dostupné, když bydlím dál od většího města. tak nevím jak se rozhodnout.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.