| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Aachje,
pokud tvoje sestra legálně pracuje v Španělsku a tudíž si tam platí i zdravotní pojištění, měla by jí španělská pojišťovna vydat potvrzení pro původní českou pojišťovnu, na jehož základě by se měla u té české odhlásit
Nařízení Rady EU, které upravuje příslušnost občanů EU k národním veřejným zdravotním systémům neumožňuje (až na pár specifických vyjímek) být souběžně pojištěn a čerpat zdravotní péči ve dvou členských státech. Tudíž se nejedná o šikanu ze strany pojišťovny, ale pokud zjistí, že neoprávněně jsi pojištěna ve dvou státech, je jejich povinnost zjednat nápravu. Více informací najdeš na webu Centra mezinárodních úhrad.
Taky jsem z toho byla před časem dost rozčarovaná, před odjezdem do zahraničí mě na to pojišťovna neupozornila (ale není to její povinnost). Před pěti lety byla celá řada věcí jinak, resp. Nařízení už bylo v platnosti, ale pojišťovny ještě kolikrát nevěděly, jak mají postupovat. (obdobný problém byl s ÚP a rodičovkým příspěvkem, proto došlo ke zpětnému odnímání rodičáku maminkám v EU, který ho dosud dostávaly).
Chtěla jsem jen upozornit na to, že podle pravidel není možné být souběžně 2x v EU pojištěn, jestli na to domovská pojišťovna příjde, je věc jiná. Mě se to náhodou stalo a tak vím, že hrozí docela slušná sankce. Ale samozřejmě, že se může stát, že si toho pojišťovna v případě tvé sestry nevšimne...~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.