| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"učitelka je naštvaná že je dcera napřed"..... tak to je fakt krize ne že bych to neznala, ale .... strašně mě rozčiluje že se výuka jazyka bere jako "školní předmět" a ne jako dovednost, kterou je možné zvládnout na asi milion a jedna úrovních, a s každou tou úrovní se dá něco dělat - tj. dorozumět se nějak. Ne že když tohle neumíš tak jsi poleno a když toho umíš víc tak jsi ňákej podezřele chytrej.... Já učím dospěláky, kteří za mnou obvykle přijdou s tím že "mě to ale vážně nikdy nešlo, jsem na jazyky dřevo, stydím se mluvit..." a tak, no obvykle zjistíme že zakopanej pes je v předchozím přístupu k výuce, a když ti lidi zjistí že i s málem se mluvit dá, že nemusí nejdřív x-let biflovat gramatiku pro gramatiku a drtit slovíčka pro slovíčka bez toho aby pípli nahlas nedejbože na cizince, tak je to i mnohem víc baví, mnohem víc se sami učí a jsou často schopni se odblokovat vůči tomu že "neumí" protože tak byli dříve označováni.

Pokud s konkrétní učitelkou o které píše zakladatelka není řeč v tom smyslu že by měla záložní úkol pro ty kteří mají hotovo dřív, tak bych v tomhle smyslu začala připravovat dceru individuálně - aby uměla využít "hluchý čas" pro sebe, může mít AJ sešit/knížku svoji, nebo to třebas nebude nutně angličtina, tak si může něco dodělat, dopsat atd. co by jinak musela až po škole, a vést ji s tímhle přístupem - nečekat co mi kdo dá (přidělí) ale umět se zaměstnat/využít čas sama. Na gymplu jako když najde.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.