| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nejsem si jistá že kousání nehtů u takto malých dětí je vždy psychická záležitost. Mohou to třeba odkoukat od dospěláka- mamy nebo táty, nebo od kamarádů z hřiště nebo ve školce. Nehty si už nekoušu, začala jsem někdy v 7mi letech, skončila cca v 15ti. A bylo to psychickýho rázu, ale kdysi se to neřešilo. Občas ale prsty v puse mám a holka si začala kousat nehty, občas. Teď už skoro vůbec. Když jsem ji viděla 3x jsem ji napomenula ne aby si nekousala nehty, ale to že prsty do pusy nepatří. Když neposlechla dostala přes ruku a časem prostě přestala. Taky jí vadilo že jí to bolelo když si více ukousla nehet.( já to vím taky ) a ještě schválně jsem jí na okousaný prst zmáčkla aby to bolelo ještě víc. ( krutý ) Ale nechtěla jsem aby skončila jako já. Kluk si nehty nekouše ale ta kůžička mu přerůstá až na půl nehtu, nijak to neřeším, zdá se mi divný mu v 5ti letech dělat manikůru. Já bych holku hodně napomínala ať si to uvědomí - jiní radí hned odvádět pozornost, strčit hračku do ruky, nebo jídlo. Nám ještě pomáhal dudlík. Hodně štěstí

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.