| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kukuřice neboj, myslím si, že jsi ještě nic nezanedbala. A děti berou informace z intimní oblasti naprosto stejně, jako jakékoli jiné informace. Takže pokud se dítě zeptá, odpověz pravdivě jednoduchými větami. Ono - když ho to bude zajímat dál - se bude dál i ptát. Není třeba na první dotaz "kde se berou miminka" hned rozebírat Kamasutru ~;) . Když mrněti odpovíš, že vyrostou z malilinkatého vajíčka, které má maminka v bříšku, je to naprosto dostačující odpověď. Některé dítě se dál neptá, tato odpověď mu stačí, jiné pátrá dál. Hlavně ty odpovědi podávej naprosto stejným tónem, jako když se tě zeptá proč se do auta lije benzín nebo jak se dostanou obrázky do knížky.....
A již zde zmiňovaná Encyklopedie pohlavního života (existují 3 díly - podle věku) je super, i když pro nejmenší se mi osvědčila kniha "Ukaž mi to" a později "Petr, Ida a miminko". Je ale fakt, že mám holky už velké, nevím, zda jsou tyto knihy ještě na trhu....
Mimochodem - když byla starší holka ve 2. třídě, začala jsem jezdit na IVF. Byla jsem mimo domov opakovaně a třeba i 2 týdny a tak jsme jí museli vysvětlit, co se s maminkou děje - aby se o mne třeba nebála. Tak jsme jí řekli, že i když se s tatínkem mazlíme, nějak mi to miminko v bříšku pořád neroste a tak mi v nemocnici pan doktor sleduje, jak rostou vajíčka a až budou dost velká, vyndá je z bříška a přidá k nim tatínkova semínka a až miminko začne růst, zase mi ho do bříška vrátí. Pak se zadařilo, já otěhotněla a byla jsem (asi v 6. měsíci) na třídních schůzkách. Paní učitelka mi řekla, abych počkala, až ostatní rodiče odejdou, že mi potřebuje něco říct a pak spustila. Viděla naši Elu o přestávce, jak stojí na lavici a školí své spolužáky, jak budou mamince a tatínkovi ve zkumavce míchat vajíčka a semínka... A dodala k tomu: "Vy budete mít za pár let na svědomí populační explozi v této třídě. Oni si budou mylet, že když nemají doma zkumavku, tak se nic namůže stát....." ~t~ ~t~ ~t~ Obě jsme se tomu dobře zasmály, jak byla dcera "důležitá"...

Simča ~b~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.