| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Syn dodržoval bezmléčnou stravu od 6 měsíců do 4 let. Náš imunolog-alergolog nedoporučuje kozí a ovčí mléko či sýry.Je to pro děti také alergen (u dospělého nevadí).
- místo másla (FLORA LIGHT nebo PERLA TIP) - pozor, flora jen ta light, v té žluté bílkovina je.
- místo mléka na pečení jsem používala rýžové mléko z DM Drogeri
- na vaření pudinku také rýžové mléko (nebo pohankové, obilné, kokosové). Sojové mléko sušené nám nechutnalo.
- ale např. sojové pudinky měl syn rád a problém mu nedělaly (ALPRO SOYA). Dá se koupit ve většině supermarketů.
- sýry jsme nenahradili ničím
- v pečivu, paštikách, šunce aj. stopy bílkovinné složky jsou, ale záleží na tom, jak vysoké hodnoty nesnášenlivosti vnuk má. Syn tyto stopové prvky mohl, takže v tom omezení neměl.
- sojové výrobky by děti do 3 let neměli jíst, protože je to silný alergen a je to na výrobcích i napsáno. Ale některý lékař poradí tyto výrobky používat. Takže asi záleží na lékaři a na zkušenostec se snášenlivostí.
- určitě bych se mrkla na internetu je spousta webových stránek s recepci a s radou, čím co nahradit. Já je všechny bohužel s radostí smazala z oblíbeného, když jsem zjistila, že už dietu nemusíme dodržovat. Jinak bych ti poslala odkazy.
JE TO VŠECHNO O ZVYKU. URČITĚ BYCH SE ZEPTALA NA TY HODNOTY A JAK STRIKTNĚ DODRŽOVAT. SYN TOTIŽ VE 3 LETECH MOHL ZAČÍT ZKOUŠET ZAKYSANÉ VÝROBKY (v nich je totiž mléčná bílkovina rozštěpená). URČITĚ TO ZVLÁDNETE, PŘEJU HODNĚ ŠTĚSTÍ.
PS: jo a co se dětských kolektivů týče, syn s tím neměl problém. Hned jsem mu říkala, že nesmí to a to, že by ho bolelo bříško. Takže věděl, že si nemůže dát zmrzlinu mléčnou, ale kupovali jsme mu ty vodové a dřeně. Ale zmrzliny jsem měla v mrazáku udělané stále domácí (rozmixované ovoce - základ jablko, banán a něco přidat nebo vynikající je vymačkaný pomeranč a nechat zmrznout).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.