| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Celkem myslím, že tady vůbec nejde o to, kdy paní porodila, proč neuměla stříhat šňůru, a proč bylo dítě podchlazené. Problém je v definici a výkladu "bezprostředního ohrožení zdraví" (u života je to snad jasné).

Dr. si to evidentně vyložil tak, že pokud dítko do 20 minut nezkontroluje pediatr, tak zemře (i když on měl za to, že dítě je zdravé), a následně tedy jednal podle svého výkladu.
Netuším, jak soud dopadne, ale pokud pro rodiče špatně, tak z toho bude dost zhoubný precedens pro ambulantní porody, protože pediatr klidně může (protože on si to tak myslí) dítě zdržovat v nemocnici, jelikož se musí udělat tohle a tohle a ještě tohle, jinak bude dítě v ohrožení zdraví.

Mmch, u mých dvou nemocničních nočních porodů NEBYL pediatr, natož neonatolog, dítě zkontrolovala jednou PA, a jednou dětská sestra, pediatr ho viděl až při ranní vizitě. Asi ne běžná nemocniční praxe, ale asi se stává a určitě nejen mně. Takže netuším, proč najednou taková šílená panika, že musel lékař volat PČR.

Jinak jak tu padly příměry na ošetření u dětského lékaře, připomnělo mi to spíš situaci, kdy jdu s dítětem na preventivní prohlídku, a dr. mi řekne, že dítě je z jeho pohledu ZDRAVÉ, ale přeci jen, on není kardiolog a tak nemůže vědět, jestli opravdu zdravé je, a že volá sanitku, aby nás odvezla do nemocnice. Asi bych se naštvala 2x, prvně, že mě stresuje, a za druhé za to, že buď je dítě zdravé, nebo nemocné natolik, že je potřeba záchranka, oboje prostě nejde.

Myslím, že pokud lékař u novorozence našel "něco" (vím já, třeba jemu podezřelý šelest), a rodičce to sdělil a navrhl další vyšetření, tak by zcela 100% do nemocnice jela. To evidentně neudělal, prohlásil dítě za zdravé, tak nebyl důvod předpokládat, že prodlení několika hodin (kdy chtěla jet matka do nemocnice - ráno) bude fatální.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.