| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Milé dámy,

"...možnost rozhodování lékaře ale končí tam, kde začínají práva rodičů...." Toto tvrzení,bohužel (nebo bohudík?) není pravdivé. Zároveň souhlasím, že není rozhodně spravedlivé k té (drtivé) většině rodičů, kteří se o své děti starají "dokonale". Nicméně počet dětí, které pod "péčí" rodičů trpí je i tak vysoký, že možnost rozhodnout i proti jejich vůli je pro ochranu dětí výhodné-byť uznávám, není to vůči normálním rodičům spravedlivé.
/TO Grainne:To samé platí pro zmiňovaný OSPOD:spousta týraných dětí není "bezprostředně" ohrožena na životě a přesto je za asisistence PČR z domovů odvážíme. A nedovedu si představit, že by to mělo být jina/

Pokud si lékař nebyl 100% jistý, že dítě lze ponechat doma v péči rodičů, měl právo se takto rozhodnout(I kdyby to byl čirý alibismus; ale to tady nikdo nevíme). A je jedno, jestli se mu jen "něco nezdálo", nebo neměl s poporodní péčí o dítě zkušenosti a nechtěl ponechat rozhodnutí na sobě. (Zároveň souhlasím, že to je, z jistého úhlu pohledu špatně)

Dovedu si představit diskuzi pod článkem o lékaři, který ponechal takto "zdravé" dítě doma a ono by se něco semlelo. To by byla mediální masáž a výkřiky o nezodpovědnosti a aroganci lékaře... A jsme v naprosto schizofrenní situaci: nechám dítě doma, můžu být popotahován. Odvezu i proti vůli rodičů, budu popotahován taky. A revers:ten za dítě rodiče podepsat nemohou. (Teď jsem si vzpomněl na souhlas se sterilizací ostravských romek a následný cirkus s tvrzením o negramotnosti, časové tísni,špatnému prozumnění textu atd. atd.) Jak se má za takových podmínek lékař rozhodovat? Aby vyhověl rodičům, svému svědomí, zároveň podle svých nejlepších vědomostí a neriskoval, že skončí s klepety na rukou...

Problémem je, že nejrůznější etické kodexy a ratifikované úmluvy o nejrůznějších právech nemocných apod. nejsou následovány důslednou implementací a tvorbou prováděcích předpisů v naší legislativě. A tak vznikají situace, kdy se něčeho (zákonně) domáháme a zároveň je nám to dle jiné právní normy odpíráno.
A mohu li mluvit za sebe: lépe být stíhán (souzen) za něco, co jsem udělal, než za něco, co jsem neudělal.

Velmi mne průběh soudního jednání zajímá - a doufám, že se to "požene" co nejvýš. Ne proto, aby byl kdokoliv potrestán, ale aby výsledkem soudu bylo precedentní rozhodnutí, podle kterého by se dalo řídit bez ohledu na to, které straně to bude vyhovovat.
A možná takové rozhodnutí bude důvodem, aby se zákonodárci chytli za nos a přepracovali zákony a vyhlášky, které jsou i desítky let staré a neodpovídají potřebám současné společnosti.
A já budu vědět,že když někoho nechám doma, protože není (v tuto danou chvíli) ohrožen na životě, případné komplikace jdou na jeho triko a já nebudu muset trávit svůj volný čas podáváním vysvětlení na policii, nebo u soudu.

David


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.