| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Také jsem se porodu hodně bála, navíc to všichni zlehčovali, říkali, že porodily jiné, zvládnu to taky. Jenže to člověku nepomůže. Moje panika vzrostla ve chvíli, kdy to začlo a vrcholila, když jsem měla tlačit, nikdo mě neuklidnil a první porod se mi kvůli tomu nepovedl. Je mi to líto, ale nevěděla jsem, jak to řešit. Myslela jsem, že porodily jiné a že se stane při porodu nějaký zázrak, že se přestanu bát, když to všichni říkali. Nestal. Porodní asistentka mě moc nepodpořila a podpora od partnera nepomohla, brečela jsem, ať to skončí. K druhému porodu jsem měla zkušenost z prvního. Nastudovala jsem si mnoho o přirozených porodech a pochopila, v čem je krása porodu, v tom souznění s přírodou atd. Vzala jsem to do svých rukou a šla k porodu opravdu připravená, těšila jsem se a bylo to krásné, i ta bolest byla úplně jiná. Hned bych rodila znovu, protože to bylo opravdu krásné. Chci tím říct, že záleží na pocitech, které člověk má, na přístupu k celé věci. Člověk se tomu musí hodně poddat a ne se bránit. Ale to se lehko řekne. Doporučovala bych kontaktovat rychle někoho, kdo ti pomůže. Terapeuta, dulu, porodní asistentku, to je jedno, ale někoho, u koho budeš cítit, že ti pomáhá.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.