| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jak tady zmiňovala deštěnka a jiné, také na mě při porodu přišla "fáze sta kur.v", jak ji kdysi výstižně nazvala jedka kamarádka - okamžik mezi 1. a 2. DP, kdy jsem měla pocit, že tempo porodu nestíhám. Ale tělo zareagovalo rychle a efektivně, kontrakce mi na chvilku přestaly, abych se mohla vydýchat, já se zklidnila a rozjelo se finále. (mimochodem, je to poměrně bežný jev, i to chvilkové vymizení kontrakcí, aby se rodička dokázala srovnat, akorát v porodně v dost případech v téhle chvíli popostřčí porod zbytečně oxytocinem :/). Alůe nevnímám to negativně, spíš s údivem a radostí, jak to hezky zafungovalo.

Druhý silný okamžik byla chvále, kdy byla dcera na světě a jen lapala po dechu. Protože porod nabral takové tempo a já se do něj zcela zanořila, zavolali jsem PA až cca 15 minut před jejím narozením, do té doby mi to zcela vypadlo z hlavy. Takže jsme tam byli jen já a muž a čas se strašně natáhl, ta minuta, než se dechově srovnala, se zdála aspoň pětiminutová. Nicméně ani z toho jsem si neodnesla negativní pocity, spíš pocity hluboké úcty a respektu.

Šestinedělí bylo fantastické, tak jiné od porodničního - přestiože nástup laktace stejně pozdní jako u předchozích, neuronila jsem tentokrát jedinou slzu, neměla jsem jediný okamžik stresu.

Takže jediné, z čeho si po PD odnáším méně radostné pocity, byl nezvládnutý strach o novorozeně, když odpoledně přišla dcerka ze školky s bolením bříška a já se vyděsila spály, která ve školce v té době byla, a nazítří odlifrovala obě starší k babičce.

A poučení do příště: porod necelé dvě hodiny je fakt rychlý, pohlcující a dost bolí. Napříště mám naplánovaný sedmihodinový, který nezačne prasknutím vody ~t~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.