| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zdravím všechny a prosím o jakoukoli zkušenost a rady. Nenašla jsem podobnou diskuzi a projíždět neaktuální diskuzi dlouhou několik set stran o toxoplasmóze ze všech úhlů probranou jsem fakt jen zkusila.
Ve 4tt mi při testech zjistili toxoplasmózu, avšak starší než čtyři měsíce. Ženská lékařka mě poslala na infekční, aby nic nezanedbala, a tam mi nasadili antibiotika Rovamycine co 8 hodin. Doktor mě upozornil, že antibiotika budu brát nejspíše celé těhotenství. Říkal, že výsledky nejsou nějak moc špatné, ale pro jistotu antibiotika musím brát. Avšak antibiotika od druhého dne velmi špatně snáším. Není mi dobře od žaludku, mám mentolovou pachuť v trávící trubici, říhám, nechutná mi jíst, jsem velmi unavena, dovedu spát dvanáct hodin a necítím se po probuzení nějak fit. Myslela jsem, že to bude lepší, ale je to den ode dne spíše horší. Myslím, že tato antibiotika nezvládnu brát během celého těhotenství, jak předesílal lékař. Bojím se ale možného postižení miminka, když bych antibiotika vysadila. Malé vady z toxoplasmozy se těžko poznají na ultrazvuku nebo v krvi, ale jak jsem četla v odborných článcích na internetu, tak mnohdy až po porodu. Avšak procento postižení při toxoplasmóze, kterou žena nedostala v těhotenství, ale již před, je naprosto minimální.
Máte prosím některá podobné zkušenosti? Bral někdo antibiotika Rovamycine a těžko jste je snášeli? Nebo celkově zkušenosti v toxoplasmózou v těhotenství.
Děkuji za jakékoli zkušenosti.
Teď jsme 11tt+3

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.