| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Cizinko, nevím, proč tomu tak je, možná naše PA mají (za daných okolností snad pochopitelnou, ale pro mě nepřijatelnou) tendenci se bránit.

Prostě mi chybí z obou stran něco - v přístupu našich PA věcné informace, v přístupu doktorů (obecně) k této debatě mě šokuje naprostý nedostatek empatie a neochota se vůbec zabývat argumenty druhé strany.

Za legitimní bych od lékaře považovala třeba výrok: naprosto chápu touhu rodiček po soukromí a citlivém přístupu, přesto považuji porod v nemocnici za nesrovnatelně bezpečnější, protože (....) a za optimální považuji vyladit nemocnice tak, aby rodičkám co nejvíc vycházely vstříc.

Doktoři, se kterými jsem až doposud měla možnost sledovat debaty na toto téma, se do jednoho projevovali naprosto hulvátsky stylem "na pocity matek naprosto seru, ten kdo chce rodit přirozeně/doma je debil, který si neuvědomuje důsledky". Což dává prostor k úvaze, nakolik lidsky a empaticky se chovají k těm pacientkám v reálu. Přece i to, že dotyčný nesouhlasí s porody doma/přirozenými porody (na což má svaté právo), se dá říct úplně jinak, nikoli neurvale a nikoli tak, aby z toho vyplynulo, že se sice (možná) postará o tělo, ale psychiku považuje zřejmě za tak podřadnou, že vůbec není ochoten se jí zabývat a považuje málem za drzost, když na to někdo upozorní.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.