| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Milí,
český stát se rozhodl uspořádat "hon na čarodějnice". Media šíří poplašné zprávy. Protože nechci, abyste tápali v pochybách, posílám Vám všem stručný popis události. Správní rada porodního domu, profesní organizace porodních asistentek a Liga lidských práv dospali podrobný popis.

Dotyčná paní mě na konci srpna požádala o doprovod do porodnice v Neratovicích. Měly jsme domluvené alespoň 2 návštěvy v poradně tak, jako se všemi maminkami, které si přejí abych se o ně tak či onak během porodu starala. Paní chodila souběžně na pravidelné kontroly do Neratovic. Naposled 2 dny před událostí. To jí také točili CTG. V daný den u mě byla podruhé v poradně a sdělovala, že má "něco jako kontrakce"cca po půl hodině, že si myslí, že to asi dnes bude. Ozvy byly zcela v pořádku. Domluvily jsme se, že zavolá, až si bude myslet, že se porod rozbíhá. Volala po 20. hod. večer s tím, že má stahy po 15-20 min., a že se porod asi rozbíhá. Požádala jsem ji o adresu, kam za ní mám přijet, abychom pak společně jely do Neratovic. Adresu mi poslala v SMS zprávě ve 20,28. Asi za 5-10 min. na to jsem odjela. Ve 20,52 telefonovala (byla jsem ještě na cestě), že se porod rozběhl překotně, a že musí tlačit. Přijela jsem k ní krátce po 21.hod.V následujících minutách jsem se snažila poslechnout ozvy, ale nenašla jsem je. Požádala jsem přítomného tatínka dítěte, aby zavolal sanitku. Byli jsme tedy telefonicky spojeni s dispečinkem po celou dobu porodu a doby resuscitace do příjezdu sanitky. Možná 10, 15, 20 min? Nevím. Nevím přesně. Po narození miminko nežilo. Nemělo ani puls v pupečníku. Nejprve já, posléze i záchranáři jsme se snažili děťátko resuscitovat. Marně. Matku a dítě pak převezli do Motola. Před odvozem ještě stačili přijet dvě posádky policistů a skupina (cca 5 osob) kriminalistů.

To je stručný popis toho, co se událo. Porovnejte to, prosím, se sdělením medií.

I přes tyto události Vám přeji pokojný den

Zuzana

P.S dnes v 18,55 by o tom měla vysílat Prima

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.