| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

... ma lékaře a porodné asistentky, co se tohohle týče.

A jsem jednoznačně pro právo ženy na svobodnou volbu místa porodu. Z té momentální úpravy jen vzniká "džungle" a může docházet i k tragickým věcem. V zemích jako je třeba Německo (kde jsem dlouhodobě žila) to tak je, stejně tam i nadále většina žen rodí v porodnicích. Ale kdo chce rodit v porodním domě nebo doma, prostě si to zařídí normálně a legálně zařídí, domluví s příslušným pseronálem (ať už jsou to v tom případě lékaři a/nebo porodní asistentky-"Hebammen").

Nejsem z těch, co si porody doma nějak idealizují - stejně jako bych ale neglorifikovala porod v nemocnici. Prostě vše m svá pro a proti. Jsem ale jednoznačným zastáncem svobodné, svéprávné volby a toho, aby vše bylo průhledné, bez nějakých kliček a čachrů. A to momentálně je pravý opak :-(.

Vidím to v zásadě tak, jako jinde ve zdravotnictví. Nemůže mě přece nikdo nutit jít do nemocnice. Když jsem jen nastydlá, tak tam asi nepůjdu ;-), zatímco když má někdo těžká zranění, tak ano (odveze ho tam sanitka) - v takových případech je to jasné. Ale co třeba (silnější) bolesti břicha? Někdo si řekne, že to doma vyleží, jiný žene hned na pohotovost, třetí si případně volá doktora domů... Jen zpětně lze říct, co bylo správně - pokud vůbec.

Těžko asi budeme nařizovat všem osobám s bolestmi břicha (od jakého "stupně"?), aby to povinně řešily v nemocnici. Spoléhá se prostě na to, že lidé mají přece jen snad natolik rozum, aby kdyžtak do té nemocnice jeli, i bez příkazu. A v tomto případě také nikdo nestaví proti sobě léčení doma a v nemocnici, spíš se to podle potřeby a situace doplňuje.

Myslím, že s porody by to mělo být podobné. Každá at předem důkladně zváží pro sebe všechna pro a proti, poradí se s odborníky (lékař, por. asistentka), rodinou atd., a zařídí si to. Myslím, že by neměla by jedna možnost být zvýhodňována oproti jiné.

A to, že jednou zvolené řešení se během průběhu může změnit, mi přijde celkem normální a nemělo by se hodnotit negativně. Při léčbě doma také může lékař nebo sám pacient usoudit, že od určitého bodu by přece jen byla dobrá hospitalizace - to ale neznamená, že on nebo pacient je "nezodpovědný" apod., a že měl být v té nemocnici od začátku! (Jak se argumentuje v případě porodů). Prostě nastala další fáze, změna, a té se vše přizpůosbuje.

Ono to v zásadě může být v případě porodů i tak trochu naopak - třeba že porod proběhne v porodnici a vše jde tak dobře a hladce, že maminka a dítě jdou potom "hned" (po cca. 2 hodinách) domů - tzv. ambulantní porod. To by byl vlastně taky mix dvou způsobů (porodnice a doma), a též to nemusí být žádný problém! Všechny možnosti by z hlediska pojištění a podbných náležtostí měly být ošetřené stejně, resp. srovnatelně.

Tak a jdu si číst zbytek diskuse... ~z~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.