| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

... aby jzsi zabránil někomu, aby si doma léčil infarkt aspirinem, nezabráníš tím, že všem, kdo by mohli mít jen pouhé podezření, nařídíš hospitalizaci! Předpokládá se, že člověk je jakžtalž soudný, a případně do nemocnice/na pohotovost pojede. U porodu také - nelze apriori říct, že se musí do porodnice. Jsou případy, kdy se tam nemusí, a případy kdy se tam musí, situace to vyžaduje. A jsou případy "mezi", kdy není od věci tam radši pro jistotu jít, i když by to třeba šlo i tak. Musí to zhodnotit v prvé řadě rodička ve spolupráci s personálem (PA, lékař). POkud rozhodnutí se zpětně ukáže jako nesprávné, je to v případě úmrtí samozřejmě tragické

U mých obou porodů se vysvytly kompliakce, v obou případech to naštěstí dobře dopadlo. Ale jestli se ty komplikace vyskytly DÍKY tomu nebo NAVZDORY tomu, že jsem byla v porodnici, to se už těžko zjistí. První porod začal v tehdejším APu na Bulovkce, chtěli jsme aby byl co nejvíce přirozený. Ale "zasekl" se, trval dlouho, zhoršovaly se infekční parametry, voda byla dlouho odteklá (spontánně), nakonec to byl císař.

U druhého byl porod "normální", ale bála jsem se aby se zase nezasekl, tak jsem na některé zásahy přistoupila. Komplikace spočívaly v streptokokové infekci miminka, která se rozvinula i přes podávání ATB před a během porodu. Malý musel tedy potom na JIP, naštěstí vše dobře dopadlo.

Zdá se být jasné (a dlouho jsem to i tak brala), že v mém případě byl jednoznačně správné jít v obou případech do porodnice. Jenže šlo by na to koukat i z jiného pohledu - to je právě to "co by, kdyby":
Třeba by se první porod nezaskl, kdybych mohla rodit doma. Nemocniční prostředí nesnáším, doktorům se vyhýbám pokud to jde a když už k nim musím, tak funguju v režimu "buď ve střehu" (tedy opak žádoucího uvolnění třeba právě u porodu). Porod byl první můj pobyt v nemocnici, kdy jsem jinou možnost neviděla. Sice při prvním porodu šlo o "přívětivý" CAP a podruhé o hezky rekonstruované místnosti téže porodnice - ale nemocnice to prostě stejně je. Takže "co kdyby" - třeba bych doma či v porodním domě měla pohodový rychlý přirotený porod? A z druhého bych pak neměla obavy a obešel by se bez zásahů, tím pádem by malý nevdechnul infikovannou plodovou vodu a nemusel na JIP???

Co my víme, jsou to samozřejmě spekulace, zřejmě se to už nidky nedovím. Ale proč by měli být tyto spekulace zcestnější, méně uznávané než ty z "druhé strany", kdy se nappř. tvrdí, že "kdyby šla do porodnice, vše by dobře dopadlo"?!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.