| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Téma je moc zajímavé, i když mimo můj obor. Napadají mě pár věcí.

1. Dej pozor, aby tě rady diskutujících neposunuly trochu jinam, práce je ze sociologie, takže zmínithistorické příčny a kořeny sekularizace je potřeba, ale by nemuselo by to stačit. Možná historie stačí, ale ověř si to. Buď máš podrobnější zadání, nebo se můžeš zeptat vyučujícího.

2. Možná budeš muset popsat současný stav. Mám dva nápady, ale dotáhnou je, to už je spíš na bakalářku nebo diplomku než seminárku

- Jestli něco takového existuje, hledala bych data a zkusila bych zjistit v jakých skupinách obyvatelstva (pole pohlaví, věku, vzdělání, bydliště....) je sekularizace větší a v jakých menší.

- Zkusila bych popsat, zda případně jak se jak se sekularizace vyvíjí a mění v čase, například po revoluci. Tady už se data podle mě najdou.

Určitě má smysl zaměřit se hlavně na křesťanství a asi zejména katolické, ostatní náboženství bych v seminárce na 12 stránek maximálně jen velmi stručně zmínila, spíš bych asi v úvodu vysvětlila, že se jinými náboženstvími nezabývám. To platí zvlášť pro jiná než křesťanská náboženství.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.