| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k dotazu Dudlík

Milá Broňo,
píšu Vám, protože jsem měla podobné problémy a ještě teď si pamatuju svoji nervozitu...
-Od začátku kojím také přes klobouček a přestože mi spouta radilků říkala, že to asi nepůjde dlouho, tak Tedíkovi teď bude 5 měsíců a stále jen kojím a slušně přibírá (nar. 3380g teď téměř 8 kg), nemyslím si tedy, že je to o kloboučku, ale o tom, že to někdy jde a někdy taky ne a pokud ne, tak se taky svět nezboří...
-Dudlík má od 1. dne ještě v porodnici, nijak nám v kojení nevadí naopak se s ním dobře uklidní a jinak neusíná... (zn. NUK anatomický)
-To dlohé kojení je řekla bych dle mého osobního průzkumu úplně normální u malých dětí, oni ani tak dlouho nehamaj, jen chtěj být nalepený, když byli tak dlouho u nás v bříšku... klobouček neklobouček, přešlo to cca v 6 týdnech, postupně jsme se dostali přes 20 min dlouhé kojení po 3 hod v 6 týdnech na asi 5 minut teď po 3-5 hod...(1. týden jsem kojila i 2 hodiny!!!)
-Uspávala jsem ze začátku tak, že jsem ho buď ukojila a pak nepozorovaně vyměnila prso za dudlík a pak opatrně přendala do košíku nebo jsem ho unosila s dudlíkem, pak jsem ho ještě tak 20 min chovala v sedě a pak přendala do košíku... někdy proběhlo i více pokusů..., v noci usnul při kojení a jen jsem ho přendala... spal jedině v rychlozavinovačce, v které jsem ho i kojila a nosila a pak přendala do košíku, aby mu neuteklo teplo a nepoznal, že ho už nechovám...
-Jako když utne v cca 6 týdnech najednou nechtěl nosit, ale usínal tak, že po kojení (v rychlozavinovačce) jsem ho dala na můj polštář a držela ho za ruku a do 5 minut spí, tak usínáme do dnes, pak ho přendám... problém nám nastává teď, že už i z té největší rychlozavinovačky mu čouhají nohy...
-Dávejte si pozor na zatvrdnutí mléka, do cca 2 měsíců jsem kojila z obou při každém kojení a přesto jsem to měla asi 5x, nevím zda toto souvisí s kloboučkem - jsou u toho horečky a strašně to bolí, ale i toto se dá překonat
-Klobouček omývám horkou vodou, vždy mám jich nachystáno více - hledat v noci s hladovcem za zády nic moc... při cestování a tak ho omývám pouze Dobrou vodou... nic se nemá přehánět - tedy v ničem mě neomezuje
-Vydržte těch 6-8 týdnů, pak se to prcek pořádně naučí a je to pohoda, teď když si vzpomenu, jak jsem si mezi kojením tak jen došla na záchod a měl zase hlad..., teď je to vegáč - už jsme s ním byli 2x v zahraničí na horách lyžovat, jezdíme k babičkám a tak a netahám žádné lahvičky, prostě jen ten klobouček mám pořád u sebe...
-Protože jsem byla ze začátku nervózní jestli nemá hlad, koupila jsem si "krabičku poslední záchrany" - 1 balení HA mléka, abych věděla, že kdyby něco nastalo, tak mi hlady neumře, to jsem se uklidnila a nikdy jsem jí nepoužila...
-Ze začátku měl problém s bolením bříška a 100% nám pomohlo, že jsem pila po litrech "Čaj pro kojící matky" - hnědá krabička z lékárny

Tak to je asi tak vše, pokud Vás ještě něco napadne, tak mi klidně napište!!!
Zdraví
Marťa

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.