| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Chůdě malý, vy jí teda dáváte. Že udělala blbinu je jasný, ale stalo se.

Nevěřím, že to ještě čteš, ale přesto:

stres z otěhotnění je skoro vždycky, i když to dítě je plánovaný. Pokud se chlap nezachová "správně", tak ještě mnohem horší. Takže se nerozhoduj nijak unáhleně, ten šok přejde a uvidíš to jasněji.

Ujasni si pár věcí:

nevzdávej se dítěte kvůli tomuhle chlapovi, když to uděláš, tak s ním nikdy šťastná stejně nebudeš. Bude stejný vždycky + ty si to budeš navíc vyčítat. Jestli vážně uvažuješ o potratu, tak rozhodně ne kvůli němu.

Je mi jasné, co si přeješ - aby doma sbalil kufry, nastěhoval se k tobě a byl šťastný, že budete mít miminko. A jsi zklamaná, že to tak není. Zkus si tedy uvědomit, že ty sama jsi dost dlouho někomu ubližovala a svým rozhodnutím pořídit si s ním dítě obzvlášť. Nebylo by fér, aby ty jsi byla 100% šťastná, když jsi několik lidí bez jejich viny přivedla do trápení. A fakt to sakra bolí, když zjistíš, že tě chlap podvádí, nedejbože, že milenka otěhotněla. A o dceři nemluvě. Takže se smiř s tím, že za chyby se platí a 100% šťastná prostě nemáš nárok být.

No a pak už je to jenom o tobě, tvém charakteru a tvých prioritách:

- půjdeš na potrat, zůstaneš s ním JAKO MILENKA a budeš po zbytek vztahu doufat, že se rozhodne pro tebe. Ta šance je dost malá, takže se s ním za pár let trápení rozejdeš a budeš hledat skutečného životního partnera, se kterým si pak to dítě pořídíš
- půjdeš na potrat, stejně se rozejdete a budeš si hned hledat skutečného životního partnera, se kterým si po společném rozhodnutí to dítě pořídíte
- dítě si necháš, zůstaneš na něj teď sama, vymlátíš/nevymlátíš z něj alimenty, časem si najdeš životního partnera...
- dítě si necháš, donutíš spíš jeho ženu než jeho, aby mu sbalila kufry a nastěhuješ si ho k sobě... Budeš se muset vyrovnat s tím, že X lidí tě bude nenávidět, s tím, že to bude chtít dceři vynahradit (finančně i časově), že dcera tě bude pravděpodobně dost nesnášet a dělat ti peklo, že tě spousta lidí odsoudí atd.

Kdybych já byla v tvé pozici, nechala bych si dítě, nebyla bych ještě větší mrcha, takže bych souhlasila s tím, že manželce se to říkat nebude, když on nechce, vzala bych si prachy od něj, dovolila bych mu vídat se s dítětem (pochybuji, že by si ho tahal domů) a smířila bych se s tím, že on má svou rodinu a my jsme bokem. Když bych ho hodně milovala, možná bych čekala, jestli se nakonec nerozhoupá a neodejde k nám. Ale spíš ne.

Já osobně jím ani tak moc znechucená nejsem, choval se vždycky jako NORMÁLNÍ chlap. Tj. měl tě od začátku jen jako bokovku, určitě i počítal s tím, že ty to taky vážně nebereš, ty jeho kecy, spíš že je ti to jasný. dovedu si představit i to, že by se časem mohl tak zamilovat, že by pak k tobě odešel. Ale tím, že jsi ho donutila rozhodovat se tak brzy, tak se nediv, že volí pro něj NEJČESTNĚJŠÍ variantu - nezničit si hlavní domov + tobě platit, když už to tak dopadlo. že dítě vídat nechce, je taky dost klasický postoj ženatých mužů, taky mě na tom nic nepřekvapuje. Souhlasím s holkama, že doma nic neřekl, protože dokud má šanci, že tě ukecá na potrat a tím se jeho problém vyřeší, proč by si dělal doma dusno.

Jo a na závěr - dítě je fakt úžasná věc. Nedovedu si představit, že jsem ho někdy neměla a mohla jsem být šťastná. A to jsem taky při pohledu na těhotenský test se dvěma čárkama seděla vyklepaná na židli a brečela jsem, jestli tu změnu života zvládnu/zvládneme. Jsem pro nechat si dítě, chlapa přimáčknout k výživnému, časem si najdeš někoho lepšího a aspoň se za pár let nedostaneš do stresu z tikajících biologických hodin.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.