| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Knihu jsem nečetla což mě mrzí, protože mě tohle téma zajímá a mockrát jsem nad tím přemýšlela.

Svoje porody považuju za to lepší v životě co mě potkalo a nejen proto, že se mi při nich narodili moje děti ale protože to byly silné a vzrušující zážitky, na které ráda vzpomínám.

U prvního porodu jsem říkávala, že mě nebolel, ale asi jo, ale já to vnímám tak, že ne. Je to proto, že jsem měla kontrakce jenom půlhodiny a dá se vůbec říci, že půlhodinové kontrakce = porod bolel? Nevnímám to tak a bylo to prima a dokonce (a jistě můžete říci, že se rouhám) jsem měla skoro pocit ve myslu "a to je jako všechno"... to je vše čeho jsem se tak bála a najednou z toho je kdydenic tunic a mimi v náručí... hodně mě to překvapilo a opravdu jsem to nečekala, že vše půjde jako po másle a to měl syn skoro 4kg.
Druhý porod byl jiný a těžko čekat vzhledem k tomu prvnímu, že by mohl být ještě snažší a rychlejší... byl těžší, rozbíhal se pomaleji a trval déle, cca 4 hod ikdyž je velmi subjektivní odkdy počítat čas... Byl to o dost fičák proti prvnímu, byla jsem totálně KO, ale nebojovala jsem proti bolesti, snažila jsem s ní vyjít po dobrém a jediné co mě trápilo byli obavy, zda je mimi ok, protože jsem neměla téměř žádné kontroly v průběhu porodu... Vzpomínám ráda a porodu si více "cením" než prvního, protože jsem s ním měla více práce, ale vzpomínám na oba ráda a rozhodně ne jako na bolestivé záležitosti, nebo že bych kvůli jejich průběhu nechtěla mít další děti.
Byla jsem v porodnici, které jsem věřila, kde mi dovolili dělat co jsem chtěla, nerodila jsem na sále a "v záři reflektorů", jenom s PA a v poloze dle svého výběru, takže podle mě vše bylo v klídku a pohodě.
Ráda bych se dočetla něco víc ikdyž můj zájem už je jenom v teoretické rovině...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.