| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

A opět ty mnoho zmiňované holandské sanitky~;)~t~
V době kdy se narodil můj syn tak jsem žila v Holandsku, jako prvorodička jsem si samozřejmě nepřála nic jiného než je v našich krajích zvykem a to rodit klasicky v porodnici. Na kontroly se tam nechodí jako zde ke gynekologovy ale k PA. Když se blížil čas porodu měla jsem společně s otcem dítěte rozhovor s PA o tom kde chci rodit. Moje volba byla jasná. PA mi vyjmenovala všechny podmínky pro splnění, jelikož jsem měla bezproblémové těhotenství (nevím jak ted ale tenkrát to tak bylo) by jsem si porod musela zaplatit sama..a to nemalou částku ale celých 500 euro..nehledě na to že do porodnice jsem mohla při otevření na 6cm..a 2 hodiny po porodu domů i s miminkem. Proti tomu stálo že porod doma bude ZCELA hrazen ze zdravotního pojištění, na první týden dostanu ještě ošetřovatelku domů pro sebe a dítě také hrazenou a to až na 8 hod. denně (byla u nás jen 3dny a to 3 hodiny denně, soukala jsem do ní kafe horem dolem jen aby mi nešmejdila po bytě), jediné co jsme si potřebovala zařídit bylo zapůjčit si pomůcky a připravit porodní postel, to znamenalo jít se seznamem do firmy která zapůjčovala tyto pomůcky, vyzvednout, doma nainstalovat tak aby byla postel dostatečně vysoko, povléct dvojmo tj. igelit,prostěradlo, igelit a ještě jedno prostěradlo a pro případ nouze mít sbalenou tašku s potřebnými věcmi.
Jelikož jsem měla velice známou a vyhlášenou nemocnici hned o ulici dále tak jsem se nakonec rozhodla pro to rodit doma.
Ve 2:45 mi odtekla plodová voda..to jsem zavolala PA a ta po optání jestli je čirá či zakalená s odpovědí že čirá mě poslala opět spát, že se přijde kouknout kolem 8mé ráno. Když ráno dorazila vše zkontrolovala a opět odešla a průbežně se vracela co 2 hod. Naposledy mě viděla když byl nález 1-2cm....pak to šlo velmi rychle a já měla nutkání tlačit. Přítel jí zavolal a do 5ti minut byla u nás...rozbalila své "nádobíčko" tj. kyslíkovou bombu, dopler, stetoskop, malou krabičku na šití a to bylo vše....žádná sanita mi před barákem nestála...dokonce ani sousedé nevěděli že se ten náš drobeček u dere na svět. Vše šlo tak rychle že by jsme převoz do porodnice tak i tak nestihly a já jsem nakonec ráda...měla jsem úžasný porod na který ráda vzpomínám...je to zážitek...ale to je asi pro každou novopečenou maminku at rodí doma či v porodnici:-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.