| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Moje skoro 16měsíční dcera mě neustále nevnímá, když ji oslovuji ve chvíli, kdy je ke mně zády. Pravda, většinou u toho něco dělá (hraje si, kouká na TV,...), tak proč by se na mě otáčela? Ale asi neexistuje situace, kdy dítě nedělá vůbec nic a já ji občas k sobě potřebuji nalákat (jídlo, ustrojení na venek, atp.)...
Všimla jsem si toho už dřív, neodhadnu v kolika měsících, průběžně jsem ji "testovala": od tichého vyslovení jejího jména až skoro do zvolání. Měla jiný zájem a nereagovala. Zkoušela jsem ji i nalákat na takové to: pojď, na! A také nic. Pak jsem tleskla a zareagovala. Tak jsem se uklidnila. Ale za pár dní, když mi to zase dělala, tak jsem se zase vynervila a opět jsem testovala: úspěšné pokusy, kdy se na mě milostivě otočí, jsou kromě tlesknutí také bouchnutí o stůl, cinkání náramkama (se kterými si ráda hraje), tatínkův hlas,... Takže určitě slyší, jen se trochu bojím, jestli na obě uši, nebo jestli slyší dobře.
Tyhle obavy mi navíc podporuje i to, že zatím žvatlá jen slabiky, nemá dosud žádné své "slovo", což už by v tomto věku skoro mohla mít.
Sluchový test v porodnici jí nedělali, u doktorky na prohlídce jen takový ten s pískátky za zády, za kterými se obracela také až se zpožděním, protože jí více zajímala paní doktorka naproti a její blikající počítačová myš.
Snažím se nepanikařit a sama sebe přesvědčuji, že je vše v pořádku a že mě moje dcera jen ignoruje, a věřím, že moje občasná podezření, že je možná nahluchlá, jsou lichá, ale přesto to tam hlodá, a proto by mě více uklidnilo, kdybyste mi někdo napsali, že Vás Vaše děti podobně ignorovaly/ignorují.
Díky! ~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.