| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jitu, možná v rané Atlantidě, než se to tam zvrhlo ~;).

Já jsem to nemyslela historicky (o tom, jak to v minulosti všechno skutečně bylo, stejně víme houby s octem). Vrátit se sám k sobě pro mě znamená přestat se nechat ovládat egem, a naslouchat svému moudrému vnitřnímu vedení. To musí každý sám ze sebe, to žádná vláda nemůže nařídit, ale taky tomu žádná vláda nemůže zabránit (ovšem může od podstaty lidem odvádět pozornost, a to se jim bohužel dost daří) - proto považuju za důležité vést děti k tomu, aby v budoucnu věřily samy sobě, své intuici, svému moudrému Já, a ne masáži masmédií, politiků, učitelů, lékařů a jiných povolání, která sposta lidí považuje automaticky za autority, aniž by se ptali sami sebe, jestli jim to všechno, co jim předkládají, doporučují nebo přímo nařizují, dává smysl. (Tím neříkám, že hodně z toho, co nám třeba učitelé a lékaři předkládají, není pravda; ale je toho také dost, o pravdivosti čehož lze s úspěchem pochybovat. Když člověk nepodléhá manipulaci, může se sám rozhodovat, co je dobré přijmout, a co ne.)

Pravda je jen jedna, nepotřebuje soutěžit. Láska zvítězí nad nenávistí u každého jednotlivce, který to skutečně chce. Až bude těch jednotlivců dostatek, projeví se to i ve společnosti.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.