| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Taro,

já tedy v HK nerodila, ale dvakrát jsem rodila v Pce, jednou v Cr.

Cr bylo super, ale je to už víc jak4 roky a od té doby se toho prý hodně změnilo. Ale jinak jsem si porod fakt užila, malou mi sice po porodu odnesly, ale byla promodralá (páč se v konečné fázi zasekla s hlavičkou venku a nešla ven), ale byla v pořádku. Vážení a měření proběhlo přímo na sále, nikam pryč malou nenesly, viděla jsem, jak si ji manžel sám popisoval :-) Pak mi ji daly na přisátí a během chvilky ustrojenou v povijanu a už mi ji nevzaly. Ze sálu jsem odkráčela po svých, malou mi vezla sestřička ve vozíku, ale chápala jsem to. Dostala jsem ji hned na pokoj. takže fakt super.

Druhý porod v Pce, rok 2010 byl vyvolávaný pro absenci pohybů pár dní zpátky (ale monitory byly ok). Byla jsem 37+5, tak mi rovno píchly vodu a čekalo se. Oxytocin jsem odmítla, tak mi ho nedaly. Dohodly jsem se, že si ho nechám píchnout v případě potřeby při obtížích miminka. Nakonec jsem si nechala píchnout, ale vpodstatě mi vůbec nekapal. Sestrám jsem nic neřekla :-) Odmítla jsem přítomnost mediků na sále, byť jsem podepisovala papíry, že tam někdo může přijít. Ale o medicích jako takových se tam nic nepsalo (měla jsem je u prvního porodu a díky tomu mě dr nastříhla a prováděla ukázkové sešití...). Ani s tím neměly problém. Po porodu mi sice malou neošetřili na břiše, ale po přestřižení pupeční šňůry mi ji na chvilku na břicho přiložily. Vážení se povedlo až napodruhé, nefungovala jim váha :-) (všechny hodiny šly podle plotu, bylo několik výpadků elektřiny den předem...) Ale úžasné bylo, že než malou ustrojily, tak jsem si požádala dětskou sestřičku, jestli by mi malou mohla nechat u sebe. Nejdříve se zarazila, ale pak mi ji strčila pod košili na prsa, přikryla povijanem, doladily jsme přisátí a ona pak odešla. Takže jsem s malou byla dlouho tělo na tělo, ona přehozená ještě plenou. Pak za mnou sestřička přišla, že paní doktorka by si malou chtěla vyšetřit, tak že si ji odnese. Za chvilku ji vrátila a zbývající dobu jsme byly spolu a s manželem.

Ale je to o přístupu personálu. Já byla třetirodička a to sehrálo velkou roli. Po přestěhování na pokoj jsem si pro malou došla, a přestože mi ji ostatní sestsřičky nechtěly vydat, tak ta moje mi ji dala s tím, že už je to mé třetí miminko a vím, co mám dělat. a malou jsem si odvezla. Mohla jsem si ji chovat kdykoli a mít ji v posteli. To samozřejmě mohly i ostatní maminky!

Já měla jasno, že s malou chci být, co to půjde, a vstřícný personál, jak lékařku, tak PA, tak dětskou sestřičku.

O ambulantním porodu uvažoval před 4 lety můj bratr víc nežli švagrová. Rodili v Jičíně a tak trochu si to tam brácha zjišťoval.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.