| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Hanko, jasně, že dát o sobě vědět, když to neuděl můj otec je problematické, ale pokud svou existenci stejně oznámím v okamžiku uplatňování nároku na majetek, tak se do rodiny stejně tímto způsobem nacpu, jen později. Jo není to povinnost, jen mně osobně to v pořádku nepřipadá, ale tobě ano, nemám s tím problém.

Co se týče nucení k darování majetku za života rodičů, tak se mi zdá taky nepřijatelné a nemravné, ale je pravda, že moje maminka, která se sama dědictví po rodičích vzdala ve prospěch svého bratra, potažmo mého bratrance, který žije v domě po mých prarodičích, si posteskla, že některé věci měli její rodiče za svého života vyřešit, nevím, doufám že to nebudu muset ještě hodně dlouho řešit (sama za sebe, rodiče ať si dělají co uznají za vhodné).

"ale jsem rozhodně proti, aby v případě, že to neudělali a nic neřešili, bylo před zákonem "nelegitimní dítě" něco míň než potomek legitimní."
Tomu nerozumím, před zákonem se přece nic v souvislosti s nelegitimním dítětem nemění v případě, že právní věci ohledně majetku nejsou v rodině věcně v pořádku.
To co považuju za problém je to, že klam, ve kterém část rodiny žije, jí neumožní dát do pořádku věci, které se neřeší proto, že si v rodině "věříme", protože nevíme o dalších okolnostech. Např. zřízení věcného břemene k domu kde rodina celý život žila nevidím nic špatného, případně možnosti rozhodnout se kde a jak budu bydlet, když vím, že nejsem schopna nelegitimního potomka vyplatit.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.