| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Méďo,
s mykoplazmaty mám BOHUŽEL čerstvou zkušenost. Postihlo to celou naši rodinu od června do října. Začaly děti (i ségry kluci 10 a 14 včetně ségry), pak moje dcera (7), ta měla velice ošklivý průběh, pak já, moje máma a nakonec starší dcera (15).
Mladší (7) byla také léčena Klacidem, pak se jí to po 7 dnech zase zhoršilo, dostala vysoké horečky a měla zase poslechový nález na levé plíci (mykoplazmata prý napadají převážně levou část). Doktorka tenkrát nevěděla, že to jsou mykoplazmata (to se pozná jedině z krve), tak nám Klacid změnila na Biseptol, ten ale na tuhle infekci vůbec nezabírá a po 14 dnech, kdy dcera už jenom ležela na posteli a koukala do stropu, absolutně bez zájmu o okolní svět (jinak velice živé dítě), tak jsem na doktorce vyprosila ještě jednou Klacid a ten jsem jí dala 14 dní.
Abych to zkrátila:
vyžádala jsem si krevní testy u naší doktorky na středisku, pak jsem poprosila o žádanku na plicní a imunologii (tam chodíme doposud).

Dcera totiž od té infekce mykoplazmaty měla stále "rozdělané" plíce, tak dostala kortikoid na foukání Symbicort + lék na astma Singulair + lék na alergie Xyzal.
Na plicním jí udělali komplet krevní testy i testy na imunitu a alergie. Na kontrolu jdeme začátkem března.
Jinak co se týče prevence, tak ta u mykoplazmat neexistuje. To mi říkala přímo plicařka. Prý je teď těchto mykoplazmatických (atypických) zápalů plic strašně moc po celé republice, i doktory to hrozně udivuje. Proděláním infekce se prý nezíská trvalá imunita, to také říkala přímo plicařka, tak jsem taky hodně obezřetná.
Netahám už dceru po supermarketech a po různých dětských koutcích a snažím se s ní chodit několikrát týdně na čerstvý vzduch. Chodily jsme teď i za nejsilnějších mrazů na to bruslení. Jí vyloženě vadil ten smog na podzim, to jí zase začínalo nabíhat na zápal plic, naštěstí se to tentokrát Biseptolem vyléčilo. Hrozně se toho bojím, tak posiluju imunitu jak se dá:
pobyt venku, laktobacily, vitamín C, Kolostrum, teď jsem jí koupila Imunostim (cucavé prášky s bakteriálním lyzátem).

A jak u syna přišly na ta mykoplazmata? To mu dělali krevní testy v nemocnici? A jak je mu teď? Já dceru omluvila na celé první pololetí z tělocviku, strašně jsem se bála, že se užene, zpotí a zápal plic bude nanovo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.