| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

co konkrétně představuje etického umělé oplodnění. Nemám potřebu se v tom rýpat, mám pořebu k tomu něco napsat když čtu příspěvek od holky, co je totálně nešťastná. Moc by mě zajímalo, jestli i ona sama je tak silnou odpůrkyní IVF nebo třeba jen manžel (přítel) ... toto nemá s vírou co dělat - to máš pravdu, toto nemá ale co dělat ani s etikou. Neplodnost je nemoc, jako každá jiná - není smrtelná a proto se nemusí léčit, ale může .... může pro to, aby byl člověk silnější a šťastnější a měl větší smysl života.

Ani u umělého oplodnění není problém chtít odebrat třeba jen 5 vajíček a ta nechat oplodnit - zavést dvě ostatní zamrazit. Není v tom žádné zabíjení "embryí" ani nic podobného.

Nevím, mi příjde k ničemu ji napsat, že je mi ji líto ... když jsou možnosti jak ten smutek zahnat. Neříkám, že IVF je všemocné ...nicméně pokud mají svůj bio materiál (vajíčka a spermie) a dítě by bylo čistě biologicky jejich tak prostě píšu tento svůj názor.
Naprosto chápu touhu po vlastním dítěti a tím pádem odmítnutí adopce - do toho se ne každý rozhodne, stejně tak chápu, když je neplodný muž nebo žena - a to tak že jako uplně a nerozhodne se ten pár pro IVF s dárcem - toto taky chápu, protože prostě dítě pak není uplně biologicky jejich ... k tomu bych neřekla ani zbla ... ale pokud mají možnost, jen jsou nemocní a potřebují "uzdravit" ...

Sjuu já se tě nechci nijak dotknout, ale navštívili jste alespon centrum asistované reprodukce aby se zkusilo maximum co se zkusit dá ... aby se udělaly kompletní vyšetření vč. imunologie v Praze, vč. genetiky, vč. krevních rozborů, hysteroskopie a jiných nezbytností?? máte toto vše za sebou ... je partner ochotný jít na spermiogram nebo prostě vám to jen doma nejde a tak jste nad sebou zlomili hůl?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.