| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Myslím, že spousta z nás včera večer brečelo a spousta z nás dneska v noci nespí.

Všichni vědí, že pro dítě je maminka nejdůležitější, všichni vědí, že pro maminku je týrání nechat dítě samotné v nemocnici. (Všichni taky vědí, že některé maminky v nemocnici nezůstávají, protože mají třeba doma povinnosti s dalšíma dětma atd. - tím se jich nechci nijak dotknout)

Není žádným tajemstvím, že já jsem to prožila před 10 měsíci. Proto z vlastní zkušenosti vím, že se matka velice snadno nechá "sešrotovat" systémem a podlehne "provozním zvyklostem" oddělení, protože prostě v té situaci nemá schopnosti a sílu argumentovat, cokoli si vyhádat, navíc má prostě šílený strach z toho, že zdravotníky "nasere" a že to "dají vyžrat" jejímu dítěti atd.

Za 10 měsíců jsem se z toho nevzpamatovala, 10 měsíců se vytrvale svému dítěti omlouvám za to, že jsem ho tam musela nechat a směla za ním jen chodit, 10 měsíců (dle aktuální nálady) osciluju mezi tím, že za tím musím udělat tlustou čáru a nemyslet na to a tím, že se to třeba stalo proto, abych s tím zkusila něco udělat - tj. v mém případě mě samozřejmě napadá, že je zažaluju. Ta žaloba (dávno ji mám v duchu napsanou, 100X mám přeříkanou svoji účastnickou výpověď) by byla jen na omluvu, nedělala bych to pro peníze (o to tu nejde), ono nejde ani o tu omluvu, jako spíš o to, aby nemocnice pochopila, že takhle to v moderní době nejde, že další po mě už můžou žalovat třeba i o peníze a že to prohrajou a NĚCO S TÍM UDĚLALI. Mám jakousi naivní myšlenku, že by to mohlo pomoci dalším maminkám.

A teď ta otázka do diskuse:

- mám je žalovat? Myšleno pořádně, veřejně, za účasti médií nejlíp (kdyby o to měli zájem), aby se to rozmázlo co nejvíc?
- kdo jste prožil separaci od malého dítěte v nemocnici, přidali byste se? Myšleno nikoli jako žalobce (když prohraju, budu muset zaplatit já jim, nechci do toho tahat jiné lidi, když by výslovně nechtěli), ale jako svědek - tj.povyprávět svůj příběh, jaké to bylo atd....
- kdo jste prožil pobyt v nemocnici s dítětem na krizovém pracovišti (JIP, ARO atd.), kde vám vyšli vstříc a dovolili to (ať už to dovolují obecně nebo pro vás udělali výjimku) - přidáte se jako svědek - tj. povyprávět, že to jinde jde a jak to jinde řeší?

Nebo mám za tím udělat tlustou čáru, vykašlat se na to?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.