| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

OK, určité korekce. Noc má vždycky velké oči.

Z hlediska mého - holt vždycky do toho znovu spadnu (té touhy je donutit ke změně), když čtu nebo slyším nějaký příběh o tom, jak rodiče museli bojovat o právo zůstat s dítětem nebo jak museli dítě nechat v nemocnici - ten včerejšek (ta diskuse) se mnou zamávala. Protože se v nich opakuje to samé, velmi bídné pochopení pro potřeby rodičů i dětí ze strany zdravotníků (samozřejmě podotýkám, že zdaleka nepaušalizuji - vím, že jsou nemocnice, kde to výborně funguje, sami jsme pak byli v jiné nemocnici, kde to bylo zlaté. Jde mi vysloveně jen o ta pracoviště (nebo to konkrétní "moje"), kde prostě čistě "z provozních důvodů", skrytých za medicínská klišé (jako "dítě potřebuje hlavně klid"), nemůžete být, i když o to velmi stojíte.

Chápu, že nemocnice nemají peníze, ale dá se aspoň v rámci možností... Já si našla podnájem a bydlela jsem kousek od nemocnice, když holt nemocnice nemá dost pokojů pro matky, ale ani tak mi nedovolili být tam aspoň od rána do večera (šlo o JIP). Musela jsem chodit "v návštěvní dobu" napsanou na dveřích. To je to, co mi vadí. Navíc když vím z vyprávění jiných, že v jiných nemocnicích na stejných odděleních matky omezovány nejsou. Tedy logicky medicínské vysvvětlení to nemá, když jinde to jde. Jde tedy skutečně jen o jakýsi režim, který tam mají zavedený a ten "musíte dodržovat".

Sama jsem byla už jako pětiletá v nemocnici sama - žádné trauma z toho nemám, byla to sranda, pamatuju si, jak jsme řádili s jinými dětmi, na pláč a stesk po mamince si nevzpomínám. Ale byl to banální chirurgický zákrok, nebyla jsem nemocná, takže to byla pro mě taková "školka".

Jde mi teď hlavně tedy o maličké děti, kterým nedokážete vysvětlit, proč tam nejste a které jsou ještě na vaši přítomnost absolutně zvyklé.

Je možné, že Kilim zmiňovaný nový zákon si to vyřeší sám, že tato oddělení, která mají návštěvní dobu pro maminky si to samy budou muset změnit a žádné soudní spory (kvůli změně) nebudou nutné.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.