| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

- "Z jakého konkrétního ustanovení dovozujete, že s dítětem může být formálně hospitalizovaná jen nezletilá matka, a ne zletilý zákonný zástupce?"

* "Ustanovení, které jsem citovala, jasně mluví o zákazu hospitalizace dítěte s dospělým pacientem na jednom pokoji."

každá hospitalisovaná osoba je pacient, i zdravý průvodce nemocného splňuje kriteria pacienta, i rodička je pacient
a její novorozené dítko taktéž


** "ustanovení, který citovala Raďulka, jasně sděluje, že naopak hospitalizace zákonného zástupce s dítětem je možná (a žádoucí)."

pročtěte si ono citované ustanovení řádně a celé


*** "Tj. hospitalizovaný zákonný zástupce nerovná se pacient."

je to pacient, splňuje definovaná kriteria pacienta


**** "Potíž může nastat pouze v tom případě, že je zákonný zástupce zároveń pacientem, tj. že se má léčit dítě i rodič."

to je ovšem zcela běžná záležitost péče po narození

potíž můžeš ovšem nastat (a také nastane) i z dalších důvodů


***** Ale rozhodně nenastává při výkladu potíž v tom smyslu, že by zákon povoloval hospitalizaci s dítětem pouze nezletilým zákonným zástupcům.

nikde jsem nenapsal, že zákon povoluje hospitalisaci s dítětem pouze nezletilým, zákon tuto hospitalisaci toliko nevylučuje
a já jsem na základě toho napsal, že "dostupnost práva je formálně jen pro děti nezletilých matek." což mám za skutečnost.


- "Je to takovej problém přiznat, že se člověk splet? "

nechápu souvislost, v níž se mne na to ptáte, nicméně zkuste to

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.