| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dobrý den, prosím o Váš názor.
Včera jsem absolvovala NT screening v Brně v Prenatalu. Ultrazvukové vyšetření bylo v pořádku, paní doktorka našla nosní kůstku (byl vidět moc hezky profil plodu), šíjové projasnění 1,2 mm. Kontrolovala i srdíčko, obě komory, naplněný žaludek a močový měchýř. Bohužel večer mi telefonovali výsledky spočítané s krevním testem a vychází mi riziko 1:290. Důvodem je jednak vyšší věk (35 v době porodu) a také nízká hodnota Papp-A ... 0,28 MoM. Ostatní hodnoty jsou v pořádku. Jsem tedy riziková a doporučili mi amniocentézu. Nicméně ráno před výsledky jsem byla na genetické konzultaci a tam mi byla doporučená amniocentéza už předem, právě kvůli věku. Nakonec genetička schválila moje rozhodnutí počkat na výsledky screeningu.
Chci se zeptat, jestli byste tedy šly na amniocentézu? Vím, že riziko mám vyšší než hraniční 1:300. Nicméně i tak mi připadá, že riziko postižení miminka je jen o málo vyšší, než riziko potratu po amnio (pokud počítám s hodnotou 0,3 %, kterou uvádí Prenatal). Mám prostě strach právě i kvůli tomu věku - špatně by se mi rozhodovalo o případném potratu a dalším pokusu o miminko v ještě vyšším věku. :-(
Ještě mě napadlo, jestli nemůže být hodnota Papp-A zkreslená pozdním vyšetřením - včera jsem dle poslední MS byla 13+0, podle ultrazvuku 13+3 (s čím souhlasím, protože mívám kratší menstruační cykly). Na více místech jsem četla, že krevní testy se dělají 10. - 11. týden, později už nemají smysl, poté se dělá ultrazvuk.
Budu vděčná za názory, popřípadě povzbuzení ~n~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.