| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

My byli s manželem dohodnutí, že chceme 2 děti zhruba s odstupem 3 roky. Dohodnuti před svatbou, tj. v našem případě i před početím prvního. Naše malá byla nespavá, uplakaná - náročné miminko. Potom se převrtěla do umanutého batolete, které se dost těžko zvládá. Takže po tom prvním jsem byla naprosto přesvědčena, že jedno mi stačí. Jenže už jsem slíbila dvě, takže jsem do druhého těhotenství šla - vyšel nám ten odstup tří let. Teď budou mladší dceři 2 měsíce, je naštěstí "dítě za odměnu" a se starší jsme snad období nejhoršího vzdoru ze žárlivosti už překonali. Teď už jsem si jista, že mít druhé dítě bylo pro nás dobře, ale ve chvíli, kdy jsme "plodili", prostě jsem se jen držela daného slibu. (Tolik analogie pro manžela.) Jenže ona ženská od svého dítěte nikam neuteče, kdežto chlap, který má pocit, že to dítě přeci ani nechtěl, se taky dokáže sbalit a odejít poté, co je ten tvoreček už nějakou dobu na světě. ~a~
V tuto chvíli ještě na druhé dítě stará nejsi (ale s dalšími roky mládnout nebudeš), zaměstnavatelé se budou stejně nepříjemně tvářit na matku jednoho i dvou dětí (naopak někteří podezírají matku jedináčka, že do toho stejně nakonec ještě praští) a svou finanční situaci dokážeš posoudit jen ty a manžel. Na druhou stranu děti mohou a nemusí být v budoucnu sourozenci-přátelé a je ve hvězdách, jak by se "ukecaný" manžel nakonec s existencí miminka vypořádal (může to být cokoli od hrdosti a štěstí po odchod ze vztahu s poznámkou "já ti to říkal"). Na tohle prostě neexistuje univerzální rada. ~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.