| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Některé děti se naučí brzo, některé ne. Pokud to nevyzkoušíš, tak nebudeš vědět, kam patří to tvoje.

Moje osobní zkušenost:

1. dítě: Dlouho samo pevně nesedělo. Začla jsem dávat na nočník v roce, protože mělo ráno naprosto pravidelnou stolici. Vyžahlo flašku a do 5 minut byl boban.
Takže jsem posadila na nočník, dítko si chvíli hrálo a bylo to.
Totéž pak odpoledne, po spaní.
Ovšem neříkám tomu, že chodilo na nočník, nýbrž že já jsem posazovala. Stejně by to udělalo do plíny a bylo jednoduší vyplachovat nočník než to otírat rozmatlané ze zadku i předku.
Samo si začalo říkat na malou i na velkou v roce a půl a v roce a třičtvrtě to bylo již spolehlivé i na odpolední spaní. (Na noční spaní ve 2 a třičtvrtě).

2. dítě:
Sedělo brzo - v 8 měsících spolehlivě. Takže v 9 měsících jsem ráno dávala na nočník, protože mělo také pravidelnou stolici po snídani. Flaška - nočník - bobek. Žádný problém. ale taky to nebylo uvědomělé z hlediska toho dítěte.
Samo si začlo říkat na velkou v roce a čtvrt. Jen na velkou, na malou ne. Spolehlivě si říkalo ("bepe, bepe") do dvou let a čtvrt, pak přestalo. A pak zase začlo a to už i na malou až ve dvou a třičtvrtě. (na noc až od 4 let)

Takže pokud to poznáš, že ti dítě kadí, nebo kdy bude, tak ho zkus posadit. Jestli tedy už sedí bez problémů. Jak píšeš, že ti připadá komplikované slíkat z plíny, tak tomu nerozumím, přeci když se ti pokadí, tak ho stejně musíš převlíknout, ale je tý práce víc, protože musíš víc utírat, ne?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.