| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dojanko - taky mi mluvíš z duše~;)

Jako můžu klidně říct a myslím, jsem to už tu psala, že až tak nějak úzkostná jako doma co se týká pořádku - to já nejsem. Že bych denně luxovala, vytírala, utírala prach - to tedy ne. Jednak když chodím do práce, musela bych to dělat snad po nocích nebo co a jednak tak často se mi do toho ani nechce - zprotivilo by se mi to, to už se znám~;). Pořádek a uklizeno ráda mám, ale vůbec to nepřeháním.

Na dvorku je stavební bordel - jakmile bude tak duben, květen a až do podzimku - kluci tam zas budou trávit spoustu času, je tam hromada písku, míchačka, prach, manžel má spoustu nářadí - kluci se tam odmalička válejí, hrají si, vozí písek, staví si rýničky....., máme vlastní studnu (užitkovou vodu), takže se cákají ostošest. A já jsem úplně klidná, však tak to má být.:-) Dítě nemá vyrůstat v nějakém "sterilním" prostředí, musí se setkat s nějakou tou "špínou". Proto mi nevadí, když jsou kluci uválení a špinaví, jak si hrají na dvorku, to vůbec ne.

Jak jsem říkala x-krát - jsme zvyklí od mimin chodit denodenně ven za každého počasí, když v létě prší, tak šup deštníky a obejdeme to okolo řeky. Když mrzne - tak přes poledne zase ven. Ve sněhu, ledu - vždycky ven. Nesnáším ty obchodní centra. Ty děláš to stejné s holkama. Já jsem na mateřské nachodila denně x-kiláků od hlubokého kočárku počínaje a golfkama konče - milovala jsem to, vyloženě jsem se na to těšila, když jsem byla těhotná u Bédi~;) a všechno se mi splnilo a užila jsem si to.

Takže NIKDO nemůže absolutně říct ani "Ň" v tom, že bych byla nějaká hysterická přecitlivělá matka, která děcka chrání, nepouští je ven a děcka jsou pak choulostiví, že když je ofoukne, tak hned omarodí. To je u mě naprosto vyloučené.

Proto právě nechápu ten veliký rozdíl mezi Jindrou a Bédou. U Jindry to otužování a válení se na dvorku prostě fungovalo a byl nějak víc odolný. U Bédi dělám do puntíku přesně to stejné a halt marodí víc - ale naštěstí zatím všechno opravdu tahá jenom z té školky. Doposud kdykoliv byl doma, tak zdravý a nic nechytnul. Dokonce když byl malinký, tak nechytl od Jindry žádné to běžné nachlazení a ve 4. třídě měl Jindra na podzim zánět hrtanu (nějakou laryngitidu) a ten malý (byl mu rok a půl) nic nechytnul. No, tomu všemu můžu být jenom ráda, já vím.....

No, jak vykládáš o tamté rodině, jak ocucávají dudlík s mlíkem a lokají si z flašky od piva, co najdou na ulici - tak to je teda extrém, to se hned tak nevidí. Úplně toho malého tříletého lituju, zasloužil by si, aby se mu někdo pořádně věnoval a ne tady ty pouliční zážitky~;)

Dojanko, já tomu Bédovi budu dávat dál ty podpůrné věci, ale už se k tomu ani zdaleka tak neupínám. Je to halt otázka štěstí a shody okolností nebo nějaká konstelace hvězd či co~:-D, že děcko naomarodí.....~:-D

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.