| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já si hlavně pamatuji, že 1.máje všechny autobusy jely natřískaný a mířily na Letnou. Normální linky ten den snad ani nejezdily. My jsme museli jít o zastávku zpátky, abychom se do autobusu dostali (chodila jsem do průvodu s mamkou nebo s taťkou).
Pak si pamatuji to hrozně dlouhé čekání a že se straaašně pomalu šinula ta "fronta" na Letné, než jsme se dostali pod tribunu. Mávátka si pamatuji dobře, starší brácha je sbíral. My jsme po průvodu hned zamířili k babičce a dědovi (bydleli kousek od Letné) a samozřejmě měli puštěnou televizi s průvodem a jednou jsme v tom průvodu zahlédli bráchu, jak má všechna možná mávátka přes rameno ~:-D. Moc se mi líbila rozkládací kytka, ale vždycky se mi rozbila ještě, než jsme ten průvod prošli (byla pak taková svěšená). A ve škole jsme vyráběli mávátka holubičky. Se školou (ZŠ) jsem byla asi jenom jednou a to v roce 86 po Černobylu. Na prvomájovém průvodu jsem poprvé ochutnala Pierota (nebo Kolombínu, už přesně nevím) a prodávali tam k pití Pompelu v takovém jakoby jogurtovém kelímku, kterou jsem milovala :-).
Dědci na tribuně mě absolutně nezajímali, těšila jsem se, že se všichni sejdeme u babičky a že má pro nás moc dobrý párky ~t~.
Je zajímavé, že si vůbec nevzpomínám, že by účast se školou (ZŠ) byla povinná, na naší základce nějak moc nefungovala pionýrská organizace (já jsem ani nebyla pionýr), možná druhý stupeň to měl povinný, ale to fakt nevím.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.