| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj, myslím, že je fakt zbytečné to minimálně do 4 let hrotit. Mám zkušenost s pěti dětmi. Přes den byli bez plenky v rozmezí od 20 měsíců (nejstarší) až po 2,5 roku (dvojčata). V noci se všichni odplenkovali až po třetím roce, všichni pak během pár dní. Ta nejmladší až teď nedávno v 3 a 3/4 roce. Prostě začala mít ráno občas suchou plínku, začala se sama v noci budit.
Tak jsme jí dali nočník k posteli, podložku do postele a vyzkoušeli to bez plínky. Ze začátku, když se v noci sama vzbudila, dáli jsme jí vyčurat. Teď už to zvládá většinou sama. Měla nehodu zatím jenom jedenkrát (tak 2 měsíce je bez noční plínky).
Taky už mi to připadalo dlouho, ale jsem ráda, že jsme na ni zbytečně netlačili. Jak se ukázalo, tak potřebovala prostě (tak jak ostatní)dozrát. Je to prostě dost individuální záležitost. Mám dvě děti, které v noci nevzbudí nic (11, 8 let) a dvě, které si musí chodit v noci často odskočit i teď (10, 8 let).
Jako motivovat, mluvit o tom, občas třeba vyzkoušet, ale žádné trauma každý den počurané postele a zlamaných rodičů.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.