| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tohle je hlavně o přístupu zubaře/ky/. Adélce třeba vadí zvuk vrtačky, takže naše zubařka automaticky vyndavá červíky jen "lžičkou" /takovým tím vyškrabovátkem/. A každý statečný pacient si může otevřít kouzelný šuflíček a odnést si malou hračku. Takže Adél sice kníká a pofňukne si, ale to spíš proto, že jí to nebaví a vadí jí ruka v puse než že by se bála, ale vidina šuflíku hraček jí pomáhá to vydržet.
Teď v sobotu jsme byli na pohotovosti, udělal se jí váček na předních jedničkách a doktorka rozhodla o okamžitém trhání. Byla to pohotovost speciálně pro děti-měli nad křeslem puštěnou pohádku a doktorka s ní jednala pohádkově-dala gel, aby necítila injekci-o té vůbec nemluvila, jen řekla, že jí zoubky uspí vodičkou, ale musí Adélka zavřít oči, aby jí nestříkla do očí-takže o injekci vůbec nevěděla, pak se čekalo na mravenečky, až přijdou uspat zoubek a u samotného trhání tedy jsme jí museli držet pevně, ale během pár minut bylo hotovo. .
Chci tím říct, že je vše o přístupu zubaře. Pokud je to někdo, kdo si nechá na ošetření dítěte stejně času jako na dospěláka a pak je nervózní, že "přetahuje" a musí to přesto udělat a ještě tak násilně, tak tam bych nešla po druhý ani za nic.
Chápu, že třeba na malém městě není na výběr, ale kvůli dítěti i kdyby se mělo dojet jinam bych to udělala. Neteř má od mala to samé. Jednou jsem ji vedla k zubaři-musela jsem jí dát půlku diazepanu, byla chudinka gumová, ale ani prášek jí nedovolil otevřít pusu. A když jsem slyšela tu zubařku, jak s ní mluví stylem gestapa, tak jsem měla velkou chuť si na ní otevřít pusu já.
Pořád jsem nechápala, kde se bere strach ze zubaře a teď to vím. Je to právě strach ze zubaře-ne z toho, jestli to zabolí nebo ne. Pokud by byli alespoň jako naše zubařka nebo jako ta z pohotovosti, myslím, že by bylo o pár slziček méně.
Moje rada je zkusit něco jiného, ať si zubař vyhradí na dítě víc času a mluví s ním jako s dítětem a ne s dospělým. Nějaký oblbovák třeba pomůže nebo taky ne, ale ten strach dítěte to nevyléčí.~;((

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.