| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"..se v tom vyznej "

Na stránkách PhDr E. Labusové, na které jste dala odkaz, se píše :

" V listopadu 2005 vydala Americká Akademie Pediatrů (American Academy of Pediatrics, AAP) prohlášení, v němž se tvrdilo, že společné spaní rodičů a dětí v jedné posteli zvyšuje riziko syndromu náhlého úmrtí kojence. Toto prohlášení rozbouřilo vášnivou debatu, v níž na obranu společného spaní (tzv. co-sleeping) vystoupili rodiče, psychologové, lektoři kurzů rodičovské výchovy i lékaři v mnoha zemích světa."

autorka poněkud mate pojmy, když prvně píše o společném spaní v jedné posteli a podruhé o "co-sleeping" (správně je cosleeping). AAP jak v roce 2005 tak v roce 2011 doporučuje společné spaní (cosleeping) v jedné místnosti ve vlastní postýlce jako jedno z preventivních opatření SIDS. AAP sděluje, že bed-sharing, tedy sdílení jednoho lůžka pro spaní, je risikem, jehož vyvarování prokazatelně snížuje incidenci SIDS až o 50 %. Je vhodné na tomto místě znovu připomenout, že doporučení nesdílet společné lůžko se týká doby spaní, nikoli bdění.

Po již řadu let, během nichž se AAP věnuje prevenci SIDS, výrazně klesla jeho incidence. Po první, velmi úspěšné kampani (tuším v devadesátých letech), zaměřené na ukládání dítka na záda a ne na bříško, došlo k prudkému poklesu ročního výskytu SIDS v USA z více než 7000 na méně než 2000.

Doporučení AAP (pro rodiče na Vámi odkazem zmíněných stránkách healthy children, ale i AAP policy) vzešla na základě EBM (medicíny založené na důkazech) a konsensu expertů, kteří se věcí zabývají.

Autorka doporučuje společné spaní, když předesílá krásu zkušenosti a zdroj rodinné intimity. Je řada lidských aktivit, které mohou přinést krásu zkušenosti, ba i být zdrojem intimity současně s risiky fysické újmy.

Vyznat se nejen v tom, ale i v řadě jiných věcí péče o dítě, je možné třeba tak, že se prvně zváží význam toho risika a údajného prospěchu. A také zvážením validity, kompetence, seriosnosti zdroje, z něhož informace čerpáte. Zde např. zda jedna PhDr může vědět více než prestižní týmy expertů, zabývající se věcí po celá desetiletí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.