| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Máme za sebou zas kolečko po doktorech. Dověděla jsem se zas spoustu novostí, s něčím si nevím rady, jiné věci zapadly do obrazu.
Nicméně právě teď má malý výborné období, jde hodně dopředu, hlavně více a lépe mluví, snad díky tomu i lépe myslí ~g~ Ty jeho skoky ve vývoji mě dost znejisťují, zvláště ten mezičas, kdy s ním nelze hnout.

Nevím, jak se nám povedlo, nemám žádné známosti, protekci ani peníze ~;) , ale dostali jsme se až k primářce dětského rehab. stacionáře a je fakt úžasná, jako odborník i jako člověk. Poslední vyšetření bylo u ní. Kluk za měsíc pět let, byli jsme potřetí s odstupem půlroku, mezitím jedno kolečko rehabilitací.
No kluk je velmi živý, veselý a přehnaně přítulný - doma, ale i k cizím lidem, stačí, aby na něj někdo s úsměvem promluvil a on je schopen mu skočit kolem krku. Je to milé, ale někdy i o strach, naštěstí zatím (ťukťuk) jsme špatnou zkušenost neměli.
Takto se choval i k doktorce. Ačkoliv jsem mu předem vysvětlila, co po něm bude chtít a on mi slíbil, že vše předvede; tam na místě si to "užil".
Takže v zápise hyperaktivita - to má poprvé. Sleduji, že si tu o tom píšete, u nám se víc nerozebíralo.
Soustředila se více na fyzické projevy "typické pro předčasně narozené děti", tzn. chůze po špičkách, hypotonie - v souvislosti s neurolog. nálezem z MR Dandy Walker syndromem. Máme další rehabky.

No a ohledně těch pokroků v hrubé motorice mi vysvětlila, že tyto děti mají "nechuť dotýkat se některých věcí", takto mi přiblížila tu obsesi. Například: nástrojem pěkně jí, dokud je na talíři, tak baští, ale rohlík, chleba, koláček si do ruky nevezme, pokud není na kousky - i ty většinou bere rovnou do pusy, podle něj hrozná sranda (zajímavé že oplatek, čoko ap. mu neva ~;) ), neudělá z dlaní misku, aby nabral vodu, vadí mu špína na rukách i venku, písek, bláto. Stejně tak si nehraje s plastelínou a měkkými věcmi, kostky, auta, tvrdé věci mu nevadí, u měkkých má zábrany. Tento obraz jsme samozřejmě daly dohromady včera s doktorkou, dřív mě to nenapadlo, tedy ne tato souvislost.

Máte něco podobného? Vymizí to časem? Tedy že se jednou fakt naučí tu vodu nabrat a ten blbý krajíc se do něj dostane klasickou cestou ruka-pusa-bříško? Jak mu v tom pomoct, když je pro něj všecko legrace a on si myslí, že mě tím "baví", on to dělá PRO mě (alibista už teď?)?
No otázek bych asi našla více, ale už to mám nějak dlouhé.. omlouvám se :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.