| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jak motivujete děti, aby se ráno vypravily včas do školy? Pro naše (1. stupeň ZŠ) je zajímavější si ráno hrát a nebo se pošťuchovat. Nějaký pro ně nepříjemný přirozený nebo logický důsledek jejich pozdního příchodu zatím nevidím, učitelka včasný příchod bere spíš jako zodpovědnost rodičů.

Zkusil jsem zjistit, co by jim pomohlo se včas vypravit, a byla by to finanční odměna. Tu se mi zatím nechce dávat a tak zatím používám spíše slovní nátlak, zákaz hraní a jiné mocenské nástroje. Možná by ale koruna za včasné vypravení a mínus koruna za pozdní byla přijatelná, pokud by to byla vzájemná a dodržovaná dohoda. Někdo v práci za pozdní příchod na poradu taky platí pokutu.

Zajímalo by mne, jaký postup dle RaBR v takové situaci zafungoval u vás, nebo jaký postup podle RaBR navrhujete.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.