| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

no, osobně se k tomu přikláním taky~;)~j~
můj synek to má jasně po mě~b~ a ještě taky krevní skupinu.... jinak je to totiž celej tatínek~t~
Nicméně fakt je, že můj muž taky v 5-ti letech četl a psal a taky má výbornou paměť.
Tchýně (učitelka) nicméně tvrdí, že náš syn, její vnuk, fakt není žádný průměr (ona ho tedy nekriticky zbožňuje, to je fakt) ale v podstatě celá rodina se shoduje na tom, že on není průměrnýse jen tak nevidí....
I manželova sestřenice, která má 2 holčičky, mladší je stejně stará s mým synkem, říkala, když ho v 18-ti měs viděla a on jí předváděl ty čísla a abecedu a vlastně ještě ani pořádně nemluvil, že nevidět to na vlastní oči, že tomu neuvěří...

Ale teď vážněji: opět moje vyčteninky - před cca rokem jsem četla článek, kde nějaká paní z Mensy, mluvila o IQ a vysvětlovala principy dědičnosti - že prý dědičnost v tomto případě nehraje až takovou roli. Prý má IQ všeobecně tendenci směřovat k průměru, tedy dva mimořádně nadaní jedinci budou mít potomka s IQ spíše nižším, než mají oni sami a stejně tak je prý i velmi pravděpodobné, 2 lidi s IQ dejme tomu 100 budou mít dítko, které je na tom lépe, než oni sami....
Moc pěkně to tam vysvělovala- něco jako zachování druhu - že příroda potřebuje mít spíše spoustu jedinců v průměru, než aby to IQ v populaci lítalo nahoru a dolů, to je pak na houby vzhledem k přežití...
Znělo to dost logicky.

Tohle mě velmi zaujalo, musím tedy říct...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.