| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Je to hrozně těžké rozhodnutí.
Se starším jsem cvičila vojtovku od jeho tří měsíců do jeho roku a půl. Ale on hodně přeferoval jen jednu stranu, byl hypertonický a všechny pohyby dělal špatně. Bylo to pro mě hrozné, ale cvičila jsem pečlivě a viděla jsem výsledky. Ale dneska si nejsem jistá, jestli ty výsledky byly díky vojtovce nebo sám k tomu "dorostl". U mladšího jsem si taky nechala napsat rehabilitace a to už v šesti týdnech, protože nedával hlavičku na obě strany. Opět vojtovka, ale v daleko menší míře a cvičila jsem s ním jen chvíli (cca 6 týdnů). Když jsem viděla, jak se srovnává, tak jsem (sama od sebe) přestávala cvičit a jen chodila na kontroly (sestře jsem na rovinu řekla, že jsme cvičili jen maličko). Dá se říct, že jsem u mladšího víc používala vlastní cit a srovnal se krásně (ale neměl takové problémy jako starší).
V každém případě mě rhb sestra naučila, jak se mám na kluky koukat, co kontrolovat na zádech (jak drží ramínka, jestli jim nevystupují lopatky, jestli mají obě půlky zadečku stejně velké) a když se mi něco nebude zdát, nechám si od dětské napsat rhb a sestra na ně koukne. Sama mám dost těžkou skoliozu, nikdo s tím nic nedělal (tedy akorát dětská mi v mých cca deseti dala papírek s nakreslenými cviky a teprve ve čtrnácti jsem se dostala do lázní, kde mi řekli, že už je to nevratné), tak nechci, aby s tím měli kluci někdy problémy.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.