| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Máš-li nejistotu, tak Ti radím najít si ještě jiného ideálně velmi dobrého dětského neurologa a požádej o konzultaci - budeš mít dva odborné názory a dle nich se rozhodneš.
Taky jsem víc jak rok cvičila s dcerkou vojtovku a tluču se za to do hlavy do dnes! Dcerka bývala klidné pohodové dítě - všichni nám ji záviděli. Jen se paní doktorce zdálo divné, že v roce ještě nechodí a nestaví se na nohy a že leze jako by přes jednu nohu. Kvůli tomu lezení jsme teda šli k neuroložce, jenže... po asi 2. cvičeních už lezla krásně, nicméně neuroložka si pořád a pořád hledala důvody, proč cvičit dál... hlavní důvod - prý že má nohy do X a šlape na vnitřní stranu šlapek. Po asi půl roce cvičení se nám dcerka změnila na roztržité dítě, uřvané, nevydržela u pohádek, u ničeho. Našla jsem na netu a nakonec mi to potvrdila i ona neuroložka, že vojtovka dráždí body v mozku a učí jiné centrum, aby převzalo roli jiného, které nefunguje jak má... no a na netu jsem našla názor, že může i předražďovat mozek a že na ortopedické vady nepomáhá. Naše tehdejší prý nejlepší neuroložka dětská v kraji mi za ten názor vynadala a já odešla od ní úplně rozhozená - dodnes slyším její slova, co mi říkala, že vojtovku můžeme cvičit až do 12. let ~e~
Volala jsem kamarádce, která má syna hydrocefala, a ta mi doporučila jiného a co vím, tak druhého z nej. v našem městě a ten mi holku prošetřil, okamžitě nás poslal ke kamarádovi na ortopedii, že tohle vojtovka fakt nezvládne... no a pointa - neshledal na mojí dcerce absolutně nic neurologického tudíž okamžitě vojtovku zrušil, řekl nám, že se skutečně jeví jako předrážděná, takže jediné, co nám poradil bylo aby holka jezdila hodně na kole, chodila do schodů, chodili jsme s ní plavat... Na ortopedii se dr. smál, že má tak malou vadu, že ji bude léčit, jen pokud budeme ochotni do toho investovat čas a peníze a že nohy do X má většina malých holčiček a že se to srovná s roky... investovali jsme a s výsledkem jsme spokojeni.
Tím vším chci říct, že máš-li pochybnosti, řeš je u jiného dr. ne tady ~x~ ony totiž existují i jiné metody než vojtovka - možná napíše LoraX - ta tohle řešila taky u dost nedonošených dvojčat a cvičili místo Vojtovky tuším Bobath? Asi to píšu blbě -fakt si název toho cvičení nevybavím ~f~~f~~f~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.