| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

- "Jestli to bylo zbytečný, nevím. Druhý život nemáme, abych to porovnala, jak by na tom malý byl bez cvičení. "

přesně tak, nicméně efekt reflexních metodik fysioterapie lze dobře srovnat jinými způsoby a je z ních naprosto jasně zřejmé, že jde o velmi účinnou metodu fysioterapie u poruch hybnosti

- "Takže bych spíš šla pro revizní názor,"

to je samozřejmě možné, zkušená rehabilitační sestr, zabývající se hybnými poruchami malých dětí, dokáže velmi dobře detekovat poruchy kinesiologického a psychomotorického vývoje. Zlomenina klíčku sama o sobě nezanechává žádné poruchy hybnosti a pokud jsou, pak ne z ¨té zlomeniny, kdežto buď z přidružených poranění nmebo zcela bez souvislosti. Preadilekce polohy hlavičky může být bezvýznamnou věcí spontánně ustupující, nebo organicky podmíněnou věcí, kterou je třeba řešit, zdánlivě drobné oidchylky (např. zmíněné pěstičky - zde jde i o držení palce) nemají význam samy o sobě, ale jsou znamením, že vývoj neprobíhá správným směrem a dá se mnohdy i odhadnout kam směřuje. A nejde ani tak o to, že dítko bude či nebude mít později vadné držení těla, kdežto právě o to, že je pádný předpoklad rozvoje hybné poruchy A protože efekt fysioterapie je tím větší, čím dříve se s ní začne, je otálení se zahájením spojeno s risikem následné nutnosti dlouhodobější fysioterapie s nižší nadějí na efekt. Není pravda, že fysioterapii dle Vojty má každé třetí dítě, není to ani každé desáté a z nich většina cvičí poměrně krátce, končí už zvládnutím reflexího plazení či úpzději lezení. Krom vlastní terapie nabízí metoda i diagnostické prvky.

Hodnocení kinesiologického a psychomotorického vývoje není až tak snadné, aby ho mohl lak seriosně provádět a z toho pak určit, zda dítko to či ono potřebuje nebo ne. Jistě to může vyjít a vše ude OK, na druhé straně je tu risiko rozvoje výraznější hybné poruchy, která se pak zvládá obtížně, dílem nebo vůbec. A pak už chytrých rad a názorů není po ruce příliš a odpovědnost předchozích radílků nikde. Obecný trend zpochybňovat jakoukoli péči od diagnostiky po terapii je zřejmý a řekl bych, že pokud si o sobě na základě sousedských rad rozhodue dospělý člověk, jeho věc, kdežto pro to děcko by bylo moudřejší dbát rad a doporučení odborných.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.