| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Holky, matky dětí s vývojovou dysfázií, mám velký dotaz. Logopedka nám doporučila, protože mám předškoláka, kvůli žádosti o odklad SPC v sousedním městě, nikoliv místní PPP, údajně proto, že paní z SPC velmi dobře zná, je dobrá a pokud skutečně odklad chceme kvůli vývojové dysfázii a celkové nezralosti - menší vzrůst, dětská hravost, abychom se obrátili tam.
Vyjela jsem si SPC v našem kraji na internetu, měla jsem za to, že SPC jsou obecná zařízení, ale každé z nich bylo pojmenované jinak - některé SPC pro děti s vadami řeči, jiné SPC pro mentálně postižené a autistické děti.
Přičemž tam, kam nás poslala je to SPC pro mentálně postižené a autistické děti, náš předškolák ale žádnou takovou diagnózu nemá, ani mi jí nesdělila, inteligence normální, paměť ok, jen ta řeč a opožděný vývoj.
Na webových stránkách toho SPC mě to vyděsilo ještě víc, protože nabízí pomoc rodině, pomoc i ve školce, je to tak formulované, že z toho mám pocit, přes ujištění logopedky, že tam pojedem jen za účelem papíru na odklad, že jednak budou vnucovat další péči, mohli by kontaktovat školku, případně by syn byl zaškatulkován jako diagnostikovaný případ a uškodilo by mu to při nástupu do normální základky.
Což je v téhle fázi zbytečné, v normální školce se zaběhl bez asistenta, chodí tam dlouhodobě, dokonce se tam rozjel řečově, i když pořád ta řeč není ok, ve školce ho berou jako normální inteligentní dítě, které prostě špatně mluví.
Nelíbilo by se mi, kdyby dostal nálepku, SPC nějak kontaktovalo školku...a hlavně chápu, že paní psycholožku naše paní logopedka zná, takže má důvěru, že z SPC byl syn dostal odklad spíš než z místní PPP, jenže TEN PAPÍRU BUDE Z SPC PRO DĚTI S AUTISMEM A MENTÁLNÍMI POSTIŽENÍMI, NIKOLIV Z SPC S VADAMI ŘEČI /které existuje zase v jiném nedalekém městě a je tak speciálně nazvané/.
Vážně bych nerada, při normálním intelektu dítěte předkládá papír ze speciálky pro autisty a mentálně postižené, bojím se, aby se to v konečném efektu neobrátilo proti němu.

Takže -jak to je? Skutečně jsou SPC specializovaná a měla bych vyhledat jen to pro vadu řeči, nikoliv pro mentálně postižené, i když nám byla doporučená ta konkrétní paní? Místní PPP nám byl nedoporučen, protože údajně by synovi nemuseli odklad uznat, prý ho neradi dávají a to by bylo k jeho škodě, nenechat mu prostor a čas se ještě řečově zdokonalit.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.