| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Do PPP ani SPC nechodíme. POdezření jsme měli už dříve, do 3,5 let nemluvila a když to něco málo, tak jen začátky anebo konce slov. Po 3 narozeninách začala říkat jednoduché věty, ale špatně. Vykala nám, mluvila v infinitivu, zpřeházela slabiky ve slově. Toto už je pryč, ale to ostatní bohužel ne. Před rokem jsme se dostali k psycholožce u které jsme byli v říjnu a následně v březnu letošního roku a od ní mám tuto diagnozu. Následovala neurolog, který potvrdil ADHD - poruchu soustředění. Než jsme se dostali k psycholožce (specializuje se na poruchy řeči), tak to byla dlouhá cesta. Pořád že je času dost, ať žvatlá apod. Na problém mě upozornili v jedné školce kam měla nastoupit (byla to školka speciální) a začali jsme tam chodit k jejich logopedce. Následně když jsme se stěhovali, tak jsme dostali od dětské doporučučení na logopedii kam chodíme nyní asi rok. Poté jsme byli u psycholožky, která se tím nezabývala a řekla, že dítě je naprosto ok. Logopedka ke které jsme chodli, tak té se to nezdálo a doporučila nám psycholožku a pak jsme se nestačili divit.
Jinak dneska zrovna jsem do PPP volala a řekli mi, že pokud to máme potvrzené od psycholožky, tak teď v podstatě tam nemá cenu chodit. Že mám vyčkat tak do listopadu a pak se k nim objedna na posouzení školní zralosti a případně si tam pak domluvit kurz na motoriku.
Škola tak to bude asi taky kapitola sama o sobě. Jsme tu rok, je to za Prahou, menší město a školy tu jsou dvě. Jak jsou na tom zatím pořádně netuším, budu teprve zjišťovat. Ale podle místního tisku to vypadá, že ve třídách je něco okolo 20 dětí (21-22).
Školka logopedická tu není.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.