| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ten pocit lze v sobě vybudovat i dodatečně (protože si nemyslím, že ho lze získat - je to pocit a ten vytváříme my), ale druhá osoba nám může moc pomoct v tom, aby to tzv. padlo na úrodnou půdu. Jak tu psala tuším Ellí či Žžena, jde i o načasování - udělám teď takový myšlenkový veletoč, včera jsem si četla něco o Terapii pevným objetím ( o tom psát nechci, jen o objetí) a vem si, když tě někdo láskyplně obejme jako psychicky zdravou a milovanou, tak se v té náruči téměř rozpustíš... a když to udělá ve chvíli, kdy jsi v afektu či velkém smutku, tak prvotní reakce zraněného člověka je: strnutí, uzavření, odpor... přitom je to to samé objetí od někoho, kdo tě třeba miluje.
A ten pocit důležitosti je podobný: já ho v dospělosti, krom velké práce na sobě, která nejspíš nikdy neskončí:), i dostala. O muže. Bezvýhradné přijetí, lásku, absence jakékoliv kritiky, jen lásku a nošení na rukou. A "raněné zvíře" ve mě to vyhodnotilo tak, že jsem se chovala jako vzpurné děcko "nešahej na mě", "já SAMA", "dospělá žena nic takového nepotřebuje"...

Nestačí jen dárce. Musí být i příjemce. A raněnost spíš doluje z člověka odpor a odmítání... takže lze toho získat hodně, ale člověk se tomu musí umět otevřít.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.