| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Třeba to nakonec nebude tak divoké, jak to vypadá - třeba u nás ve třídě je synek 2. nejstarší - je narozen v září (šel tedy normálně tak, jak měl - v září mu bylo 7) i když původně jsem ho chtěla dát o rok dřív - v září by mu tedy bylo 6 let.

Hodně jsem to řešila i s tchýní a švagrovou (obě učitelky) - on od necelých pěti plynule četl, psal velkými písmeny, zvládal číselnou řadu nad 100 - podle mne nebylo na co čekat, nicméně obě říkaly, ať ho nechám v MŠ, že mu to neuškodí. Obě mají syny narozené na podzim a dávaly je normálně.

Náš tedy nakonec taky nešel, ale bylo to kvůli zdravotním problémům, které se řešily v podstatě celé dva roky školky a které vyvrcholily operací v půli srpna, těsně před nástupem do školy. V podstatě se to tedy vyřešilo na za mne - jsem nakonec ráda, protože poslední rok školky byl zdravotně dost děsivý - migrény 4x do měsíce, celé druhé pololetí jsme lítali po doktorech a nemocnicích.... Jako věřím, že by to dal - ale někdy by to asi bylo dost na dřeň kvůli těm jeho zdravotním problémům a absencím...

TeĎ v první třídě nemá s učením absolutně žádné problémy - ač mají děsně přísnou pí učku (ale jako fakt sado-maso~d~) a navíc opravdu překvapil, protože dostal i pero jako první. Na to, že na můj vkus tedy moc nekreslil, spíš si pořád něco psal + ještě ke všemu blbě drží tužku...
Psaní - tedy kurzívu zvládá fakt krásně a děsně ho to baví - taky je to to jediný, co se v té první vlastně třídě učí, že~d~....

Do třídy chodí s kamarádkami, které jsou čerstvně šestileté - nerozené o prázdninách a ty trošku zápasí - tam to ale není těmi dětmi, ale prostě tou pí učkou~d~ - ona je totiž fakt drsná. Jeden jeho kamarád dokonce kvůli ní přestoupil minulý týden na jinou školu...
Bhžl učitelky jsem si vybrat nemohli, ani jsme je neviděli.... to se holt stává...

Být tebou, dám na sebe a na svůj cit - případně zajdu do PPP na otestování - oni by tam měli potvrdit ev. nepotvrdit školní zralost ...

Jo a ještě - v PPP jsem onehdá četla na zdi velký papír na kterém byl napsáno, že holky jsou zralé na školu cca v 6-ti letech, kluci cca v 6,5...takže tak...~x~


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.