| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nečetla jsem všechno, ale často se tu objevuje kdo nezažilm, nepochopí, já ale musím napsat že jsem zažila, ale stejně nechápu.

Nejenže tedy nechápu ten výprask za toto tak malému dítěti, byť asi tedy podle odpovědí zakladatelky jde o vyjímečné ujetí nervů, a ví že to není správné, tak aspoň tak.

Mně tedy ale daleko ví c nejde do hlavy ten soustředěný tlak, proboha to už ho k tomu tlačíš od 2 let ? Někdy si fakt připadám jako by to byla nějaká soutež, kdy bude dítě bez plen. Každé dítě je jiné, a že to prostě chce čas. Některé to zvládne dřív, ale znám hodně co to zvládnou až třeba ve 4 letech. Já vím že s tou školkou je to problém ale přijde že mi tlačíš na pilu hodně a dlouho a možná i právě kvůli tomu je efekt opačný.

Můj syn byl v tomto věku to samé když jsem zkusila aby byl bez plen, prostě nezvlávdal to ovládat, a když už se počůral tak si v tom dokázal klidně sedět a hrát. Ale nikdy by mně nenapadlo ho za to trestat. Prostě až doma došly čisté tepláky, tak jsem zase dala plínu :))
On prostě byl zaujatý něčím a nevnímal, některé děti to tak prostě mají. Třeba pohádkou - to může být váš případ proč neřekne. Troufám si říct že to tvůj syn ještě na to není zralý, nebo tam může být i jiný problém. My jsme měli např problémy se zácpou a v tu dobu se vždy začalo i počůrávání, prostě to nedokazal ukočírovat z těch "obou stran.

Po čase jsme to zase zkusili znovu, na poněkolikáté to najednou zničeho nic šlo zcela samo, zhruba v necelých 4 letech. Přesto na noc stále má v 5 letech plenu, má tvrdé spaní a počural by se, neřeším. Dceři naopak být počuraná vadilo (neměla ráda ani mokrou plenu) a bez plen je od 3 let, když jsem to zkoušela o něco dřív, tak jí to nešlo.

V rodině máme 4 děti podobného věku a jen jedno z nich bylo bez plen kolem 3 roku. U ostatních to bylo později, k překvapení rodičů vždy docela náhle, prostě až "přišel čas".

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.